ZONGULDAK:
GÜMRÜKÇÜ, PUSULA'YI YALANLADI
Zonguldak İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Zonguldak'ta günlük yayın yapan Pusula Gazetesi'nin iddialarını yalanladı.  

Açıklamada, "İlimizde yayınlanmakta olan Pusula gazetesinin 6 Ağustos 2020 tarihli nüshasında '2 kuzuyu güdemedi, 3 kızını resmi araçla gezdirdi' başlıklı haber ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür:

'2 kuzuyu güdemedi, 3 kızını resmi araçla gezdirdi' başlığı altında yayınlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerine yer verildi. 

Kurum tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Haberde ismi geçen İl Müdürü Kemal Gümrükçü’nün kızları Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olup 3 ve 4. sınıfta okumaktadırlar. Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, STK’lar ve Üniversitelerin “Değerler eğitimi” – “Akran rehberliği” – “Rol model oluşturulması” gibi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bakımı altındaki çocuklarımızın akademik başarılarının arttırılması amacıyla diğer gönüllü üniversite öğrencileri ile birlikte belirli periyotlarda çocuk evlerine konu anlatmaya gitmişlerdir.

Yani İl Müdürünün kızlarına ders verilmesi söz konusu olmayıp diğer gönüllü üniversite öğrencileri ile birlikte bakım altındaki çocuklara ders verilmeye gidilmiş bu hizmet sunulurken de kiralık araçtan faydalanılmıştır. 

Ayrıca, Çocuk Evleri özel hassasiyet gösterilmesi gereken yerler olduğundan “Merve HanımÇocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü”nde ek ders ücreti karşılığı çalışan bir hemşire de ders vermek üzere giden kızlarımıza refakat etmek amacıyla yanlarında bulunmuştur. İl Müdürünün kızlarına haberde yazıldığı gibi ders veren ve Orkide sitesine bırakılan bir öğretmen yoktur. Orkide sitesi “Orkide Çocuk Evi”dir.

Konu tamamen sosyal sorumluluk çerçevesinde ve rol model örneği gönüllü, duyarlı, iyi niyetli üniversite öğrencilerimiz tarafındanDevletimizin koruması ve bakımı altındaki çocuklarımıza sunulmaya çalışılan bir hizmettir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (Haber Merkezi)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

HALK OTOBÜSÜ İHALESİ 22 EKİM’DE

Haberi Oku