ZONGULDAK:
GÜNAYDIN BEYFENDİ!
DSİ Genel Müdürü Aydın, Zonguldak’ın ihmal edildiğini söyledi... Halkın Sesi soruyor: 18 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyordu?
GÜNAYDIN BEYFENDİ!

Batı Karadeniz Birliği ve Giresun Platformu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın ve Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız'ı makamında ziyaret ederek sorunların çözümü noktasında yardım istedi. Görüşme esnasında Zonguldak, Sinop, Kastamonu, Çankırı, Bartın, Karabük ve Bolu İlleri Ankara İl Dernekleri Federasyonlarından oluşan Platformun yöneticilerine Zonguldak’a gittiğini ifade eden DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, acı bir itirafta bulundu: “Zonguldak’ta biraz ihmal esilmiş bir kent yapısı gördüm” dedi. Halkın Sesi, başta Zonguldak’ın ihmal edildiğini söyleyen DSİ Genel Müdürüne, soruyor: “Günaydın beyfendi. 18 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyordu. İhmal edildiyse kim ihmal etti”

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Baş-Zonder Başkanı Tuncay Gençer şunları söyledi: "Destek içeren tepkiler aldık. Genel Müdürümüz, Zonguldak’a gittiğini, biraz ihmal edilmiş bir kent yapısı gördüğünü, merkezdeki limana çıkan derenin ıslahı için çalışmalara başlanıldığını, Kilimli ve Kozlu’daki derelerin ıslah çalışmalarının da yapılacağını, Alaplı göletinin yapılmakta olduğunu, bu göletle Alaplı’nın içme suyu meselesinin çözüleceğini, taşkınlara maruz kalınmaması için Filyos’taki seddelere ehemmiyet verildiğini, bu konudaki çalışmaların halen sürdüğünü, Kozlu’da sel kapanı - gölet yapılacağını, gerekirse oradan Kozlu’ya da içme suyu verileceğini belirtti. Cumhurbaşkanımızın Filyos Vadisini mega endüstri bölgesi ilan ettiğini, Filyos Projesi kapsamında çalışmalarının olduğunu, bölgenin kalkınması için çalışmalar yapıldığını belirtti”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yaşar OKUR 8 ay önce

Dün sabah gönderdiğim yorumu tekrar gönderiyorum. Öncelikle gazeteniz ve okurlarınız olarak ortak sorunlarımıza ilginize teşekkür ederiz. Haberde yer verilen İhmal edilmiş görünme konusu, doğrudur. Ancak, Sayın Genel Müdürün bunu açık yüreklilikle ifade etmesi, destek vaadinde bulunması, bizleri son derece nezaketle kabulü, misafirperverliği, Zonguldak ve bütün Batı Karadeniz Bölgesi için konularına hakimiyeti, konulara samimiyetle yaklaşımı, yapıcı öneri ve önlemler sunmaya çalışacağını belirtmesi O'nun erdemidir. Başkent Zonguldaklılar Derneğimiz ve dönem başkanlığını yürüttüğümüz Batı Karadeniz Platformumuzun gayretleriyle böylesine güçlü bir lobi faaliyetlerimizin olması ve Zonguldak'ın ve Batı Karadeniz'in sorunlarının ve geleceğine yönelik umut ışıklarının gündeme gelebilmesi de büyük bir kazanımdır. Günaydın cümlesi de doğrudur. Ancak, bunun muhataplarının kim ya da kimler olduğunun iyi belirlenmesi, onların odak noktasına alınması, daha katkı verici olacaktır. Derneğimiz ve Platformumuz olarak Ankara'da kapılar açma, açılan kapıları geliştirerek açık tutma ve olabildiğince sorunları ve çözüm önerilerini ilgili mercilere iletme ve bunları takip etme yönünde bir irademiz vardır. Bu bağlamda Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcımız son derece samimi davranmış ve destek vaadinde bulunmuşlardır. Amacımız kesinlikle üzüm yemektir, bağcıyla bir derdimiz yoktur.

Misafir Avatar
Yaşar Okur 8 ay önce

Sabah gönderdiğim yorumu

Misafir Avatar
Yaşar Okur 8 ay önce

Benim yorumumu yayınlamama nedeniniz nedir Ne sizi ne de Genel Müdür Beyi sıkıntıya sokacak bir cümle yoktu Bu, platformumuzun da görüşü

banner228

TED KOLEJİ YASTA

Haberi Oku