ZONGULDAK:
GÜNGÖR, 'TTK İÇİN BİR MASADA TOPLANALIM”
 Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı Karadon müessesesinin özelleşmesine tepki gösterdiği açıklamasında, sendikaların, sivil toplum örgütlerinin ve siyasetçilerin TTK için bir masada toplanması gerektiğini vurguladı. 

Önemli cevher olan kömürün ülke ekonomisine en verimli bir şekilde kazandırılmasını için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini ifade eden Güngör, “TTK’da büyük değişimin ve zararın tersine döndürülebilmesinin bize göre tek çıkış yolunun, bütün ilgili tarafların, Enerji Bakanlığı, TTK yönetimi, işçi ve memur sendikalarının, siyasetin ve ilgili diğer bileşenlerin bir masa etrafında toplanması, TTK’ nın geleceğini rantabıl bir şekilde planlanması gerekmektedir. Bu önemli cevheri ülke ekonomisine en verimli bir şekilde kazandırılmasını sağlamaktır. Türkiye'nin çok hassas bir dönemden geçtiği bu süreçte, Böyle önemli bir konuyu oldu bittiye getirmeye çalışmanın hiç kimseye faydasının olmadığını düşünüyorum. Bu kararları veren bürokratların daha dikkatli olması, olaylar hakkında doğru bilgiye mutlaka ulaşması ve en önemlisi de, empati yapabilmesidir. Zonguldak havzasındaki bu zenginlik mutlaka hem kamu, hem de gerektiğinde özel sektör eliyle ülke zenginliğine kazandırılmalıdır. Bu cevher demir çeliğin itici gücü olduğu gibi, elektrik üretiminde de çok önemli bir yere sahiptir. Bu şehre ve bu devlete hepimizin borcu vardır. Türkiye Taş Kömürleri Kurumunda yeni dönemde beklentimiz, vizyon sahibi ve bütün kesimlerle kurumun geleceğini istişare ile planlayacak ve TTK'yı ekonomik olarak geleceğe taşıyabilecek bir yönetim anlayışının kuruma hakim kılınmasıdır” dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
çein uzun 4 yıl önce

günlerdi̇r ttk hakkinda bi̇r çok açiklama okuduk. hi̇ç bi̇ri̇si̇ şeffaf, olumlu veya havzayi düşünen açiklamalar deği̇ldi̇. sayin güngör konuya akli seli̇m bi̇li̇nçli̇ ve sorumluluk i̇çi̇nde yaklaşmiştir. kendi̇si̇ne kamuoyu önünde teşekkür etmek gerek. şu satirlari aynen aktariyorum çünkü başka söze gerek yok. Türkiye Taş Kömürleri Kurumunda yeni dönemde beklentimiz, vizyon sahibi ve bütün kesimlerle kurumun geleceğini istişare ile planlayacak ve TTK'yı ekonomik olarak geleceğe taşıyabilecek bir yönetim anlayışının kuruma hakim kılınmasıdır”

Misafir Avatar
TÜRK BEYİ 4 yıl önce

sayin başkan ki̇mi̇n dümen suyuna gi̇rdi̇ni̇z..si̇z daha ttk daki̇ eski güvenlikçilerin sorunlarını halletmedi̇ni̇z..

banner228

Kantarcı, "Acımız çok büyük"

Haberi Oku