ZONGULDAK:
Habersiz Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi
          Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Zonguldak merkez ve ilçelerinde eş zamanlı habersiz masabaşı tatbikat gerçekleştirildi.

          Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Zonguldak Afet Müdahale Planına istinaden Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında habersiz masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi.

           İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Mehmet Türk ve TAMP Zonguldak Afet Müdahale Planı İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri katıldı.

           Masabaşı tatbikatında; yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi. Sunumda Zonguldak’ın depremselliği, heyelan duyarlılık analizi, toplanma alanları, afet lojistik depoları ve Türkiye Afet Müdahale Planı ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca TAMP çerçevesinde ana çözüm ortağı kurum ve kuruluşlar ile değerlendirme yapıldı.

           AFAD Müdürü Ahmet Güngör; TAMP Planı kapsamında ana ve destek çözüm ortağı kurum ve kuruluşlarla afet öncesi, sırası ve sonrasında yürütülmesi gereken faaliyetler hakkında koordinasyon kurulu üyelerine bilgiler aktardı. Elazığ ve İzmir depremindeki deneyimlerini anlatıp, afete müdahalede gösterilen örnek çalışmalar ve aksayan yönler hakkında bilgi verdi.

           Toplantıya katılan hizmet grubu temsilcileri ana çözüm ortağı kurum ve kuruluşların Zonguldak Afet Müdahale Planı ile ilgili görüşleri alınarak toplantı sona erdi.

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Rezalet... Kozlu Halk Otobüsleri durağında...

Haberi Oku