ZONGULDAK:
Halayın muhteşem gecesinde Burhan Hoca anıldı

Halay Halk Oyunları Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Burhan Özkan’ı anma ve Halk Oyunları Şenliği” Site salonunda gerçekleşti.

Halay Halk Oyunları Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Burhan Özkan’ı anma ve Halk Oyunları Şenliği” Site salonunda gerçekleşti.

Site salonunda dün saat 20.00’de gerçekleşen Burhan Hoca’yı anma gecesine tüm halk oyunları sevdalıları ile sevenleri katıldı. Geceye AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Türk Ocağı eski Başkanı ve TTK Eğitim Şube Müdürü Erol Şeref, Halay Halk Oyunları Derneği Kurucu Başkanı Uğur Saral,Halay Halk Oyunları Derneği Onursal Başkanı, İş adamı Vahdettin Velioğlu, Halk Oyunları İl Temsilcisi Orhan Yazıcı, İki yıl önce yaşama veda eden Zonguldak'ta Halk Oyunlarının duayeni Burhan Özkan'ın eşi Ferah Özkan, Kızı Duygu Özkan ve kalabalık halk topluluğu katıldı.

Gecede konuşma yapan Halay Halk Oyunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yıldız, gecelerinde 7'den 77'ye tüm halk oyunları sevdalılarını buluşturduklarını söyledi. Yıldız, yaşamını yitiren Halk Oyunlarının duayeni Burhan Özkan ile geçmişte halay çeken eski dostlarınında sahne almasınında kendilerini gururlandırdığını söyledi. Yıldız halk oyunları şenliğinde dernek üyesi öğrencilerinin çok güzel bir performans gösterdiğini kaydederek, "Halk oyuncusu tüm kardeşlerimizi ve ailelerini yürekten kutluyorum. Bizlere ve izleyicilere muhteşem bir gece yaşattılar" diye konuştu.

Gecede Halk oyunları ekipleri Trabzon, İzmir, Edirne, Adıyaman, Silifke, Kastamonu, Bitlis, Artvin ve Zonguldak yöresi oyunlarını sahnelediler. Kurtuluş savaşının canlandırıldığı sahne ise geceye katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Gecede plaketle ödüllendirilen Halk Oyunlarının duayeni Burhan Özkan'ın eşi, Öğretmen Ferah Özkan ise konuşmasında, "Halay Derneğinin tüm oyuncuları, Ramazan Yıldız Bey ve Serter Emen'e güzel ve bizim için çok özel olan bu gece için çok teşekkür ederim. Çok duygulandık, çok gurur duyduk. Bu kadar sevilmek herkese nasip olmaz. Folklorun duayeni Burhan Hocamızı en güzel duygularla yaşattık. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz" dedi.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Gecenin Bombası

Haberi Oku