ZONGULDAK:
​Halkın Sesi'nin haberi TBMM'de

 

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımları TBMM’ye taşıdı

Milletvekili Turpcu’nun basın danışmanlığından verilen habere göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Turpcu, şu ifadeleri kullandı:

Zonguldak- Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in sosyal medya hesabından Hükümetinizin dış politika anlayışına yönelik olarak yaptığı paylaşımlar ve bununla birlikte çocukların elinde oyuncak silahla, polis kıyafeti giydirilmiş şekilde poz verdirilerek şiddet ve siyasete alet edildiği paylaşımlar büyük tepkiyle karşılanmış, ilçede ve ildeki bazı gazetelerde haber olmuştur.

Bu bilgiden bahisle;

1-      Bahsi geçen konuyla ilgili olarak Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir hakkında soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Soruşturma süresince açığa almayı düşünüyor musunuz?  Sözü edilen paylaşımları inceletmeyi düşünüyor musunuz? Söz konusu paylaşımların kaldırılma ihtimaline karşı, basın tarafından alınan ekran görüntülerini ve basında yer alan görselleri inceletmeyi düşünüyor musunuz? Sosyal medyada bu şekilde paylaşımlarda bulunan bir İlçe Milli Eğitim Müdürünü hala görevde tutmaya devam edecek misiniz? Hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşünüyor musunuz?

 

2-      Sözü edilen çocukların polis üniformalı ve silahlı fotoğraflarından bir tanesinin, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen çevik kuvvet polisinin, suikast sonrası gazetelerde yer alan pozuna olan benzerliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

3-      Daha önce, okullara gönderdiği yılbaşı yasağı yazısı ve din görevlisi gibi okul müdürlerini hatim indirmeye çağırması gibi özellikleri ile kamuoyunda tanınan Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir'in, bu sefer de çocukların eline oyuncak silah verip İngilizce ‘polis’ yazılı üniforma giydirip şiddete teşvik eden paylaşımları sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gibi önemli bir makamda kalması doğru mu mudur?

 

4-      Daha öncede yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in tekrar eden bu davranışlarında Milli Eğitim Bakanlığı'nın destekleyici rolü ve etkisi var mıdır? Bu cesareti nereden almaktadır?

 

5-      Küçük çocukları şiddet ve siyasete alet eden, hatta çocukları şiddete ve silah kullanmaya özendirip, teşvik eden bu yorum ve paylaşımlar hakkında Bakanlığınızın görüşü nedir? Bu zihin yapısına sahip kişilerin, bu makamlarda bulunmasını ülkemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimiz için doğru buluyor musunuz?”​

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Erol Ünlü 1 yıl önce

Zonguldak Milletvekilimiz Şerafettin Turpçu.
Birilerini Eleştirmek değil
Özlük Haklarımızı Bölgemizin sorunlarını
Eleştirmenizi Özlemekteyiz.
Milletvekili seçildiği günden beri Bölgemiz
İlimiz adına hiçbir olumlu faydalı çalışmasını
Üzülerek göremediğimiz Milletvekilimiz Şerafettin Turpcu
Bu Günlerde Ülkenin önemli gündemi içerisinde
Siyasetle Gündemde kalmak yerine
Bilgi sahibi olmadığı halde birilerinin yönlendirmesiyle
Kamu görevlileri hakkında açıklamalar yapmaktadır.
Bunun son örneği İlçe Milli Eğitim Müdürü
Mehmet Özdemir ile ilgili yaptığı açıklamadır.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir
Göreve geldiği günden beri ilçemizde
Gecesini gündüzüne katarak olumlu
Faydalı işler yapmak için çalışmaktadır.
Akşama kadar yerinde oturmak yerine
Okul okul köy köy gezmekte öğretmen ve
Öğrencilerimizle birlikte olmaktadır
Milletvekilimiz gibi sadece seçim döneminde değil.
Bizim bildiğimiz Siyasetcilerin Muhatabı
Kamu görevlileri değil siyasetcilerdir
Bir milletvekilimizin bir kurum Müdü

Misafir Avatar
Yılmaz turpcu 1 yıl önce

Erol ünlü, bu haberleri yerel gazetelerdende okuduk.Köy köy okul okul dolanması yapılanları örtbas etmez.Erol bey,müdurun köyleri gezdıgini görebildiğin kadar sübyan okulları sayısınıda öğrensen.Vekilin göreviler içinde tabiki bunlar olacak.Yönlendirme ağır itham.Araştırırken sanırım sana soracak değildi.Egitim hassas konu bırak eğitimciler değerlendirsin gelunen noktayı..

-Beğenmedim(0)

banner234

banner236

banner228

Yavuzyılmaz ZGC’yi ziyaret etti

Haberi Oku