ZONGULDAK:
HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI TATBİKATI YAPILDI

          Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık, Acil Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanlığı Afet Birimince sağlık çalışanlarına yönelik Hastane Afet ve Acil Durum Planı Eğitimi verildi. Müdürlük basın bürosundan verilen habere göre düzenlenen eğitimin ardından törenle eğitime katılan personellere sertifikaları verildi.

        Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Öğretmen evi toplantı salonunda düzenlenen eğitimde  Sağlık Müdürlüğü (HAP) Eğitmeni Melek Sümeyye Başbozkurt Yavuz ve Ersin Kaypak, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Yılmaz Ahılık  ve Maviye Gün tarafından İl genelinde görev yapan Hastane Yöneticilerine ve personellere yönelik olarak Sağlık Afetler ve tehlikeler konusunda bilinçlenmesi, risklerin azaltılması, olası bir afet anında doğru davranış şekilleri ve korunma yolları ile tahliye konularında sinevizyon sunumu ile geniş kapsamlı olarak eğitim verildi.

   Düzenlenen eğitimin ardından törenle eğitime katılan eğitimcilere ve sağlık çalışanlarına İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal Cin tarafından sertifikaları verildi. (Haber merkezi)

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BAHADIR KARDEŞLERİN ACI GÜNÜ

Haberi Oku