FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
HAYDİ ‘HOCALAR' CAMİYE!

Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir 24 Kasım Öğretmen Gününde bütün okul müdürlerinden zorunlu olarak Çaycuma Yeni Camii’de yapılacak hatim merasimine katılmalarını istedi

HAYDİ ‘HOCALAR’ CAMİYE!

Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir imzasıyla okullara gönderilen yazıda, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri’ kapsamında 23 Kasım’da bir camide yapılacak etkinliğe tüm okul müdürlerinin katılması istendi. Aynı yazıda 24 Kasım’da yapılacak etkinliklere de tüm öğretmenlerin katılımının sağlanması istendi. Tüm özel, resmi okul ve kurum müdürlüklerine gönderilen yazıda, 23 Kasım Çarşamba günü Yeni Cani’de ikindi namazından sonra ‘Eğitim Şehitlerinin ruhlarına ithafen’ düzenleneceği belirtilen hatim merasimine tüm okul müdürlerinin katılması istendi. Yazıda 24 Kasım Perşembe günü Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek olan çelenk koyma töreni ve aynı gün yapılacak kutlama programına da tüm okul müdürü ve müdür yetkilileri, müdür yardımcıları, sözleşmeli ve aday öğretmenlerin katılımının sağlanması talimatı verildi.

YILBAŞI KUTLAMASINI DA YASAKLAMIŞTI!

Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, geçtiğimiz yıl da okullara gönderdiği yazıda, ‘çocukların ve gençlerin kendi kültür ve değerlerine yabancılaşıp, başka milletlerin değerlerini benimsemelerine yol açtığı’ gerekçesiyle okullarda yılbaşı etkinliği düzenlenmesini yasaklamıştı.

‘MÜDÜRLERDE ARADIKLARI LİYAKAT BU OLSA GEREK’

Milli Eğitim Müdürü tarafından okullara böyle bir yazı gönderilmesine tepki gösteren Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, “Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, geçtiğimiz yıl da okullara gönderdiği yazıyla yılbaşı kutlamasını yasaklamıştı. Şimdi de okul müdürlerinin camiye çağrılması ve bunun resmi bir yazı ile bildirilmesi kabul edilemez. Okul müdürlerinde aradıkları liyakat bu olsa gerek. Eğitimin dinselleştirilmesinin somut bir örneğidir bu durum.  Bu yazı derhal geri çekilmelidir."dedi.

Ayrıca gönderilen yazıda 24 Kasım Perşembe günü yapılacak olan kutlama etkinliklerine okul müdürleri ve müdür yardımcılarının yanı sıra yalnızca sözleşmeli ve aday öğretmenlerin katılımının da zorunlu kılınmış olduğunu belirten Akyol, "Bu ise güvencesiz çalışan eğitim emekçilerinden, koşulsuz itaat etmenin beklendiğinin ve  iş güvencesinin amirlerin iki dudağı arasında olduğunun da göstergesidir" ifadelerini kullandı.

(Aycan Karadağ)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hakan 1 yıl önce

Bırakın artık bu zihniyeti halkın sesi!

banner234

banner236

banner228

METİN TURANLI OLAYA EL ATTI

Haberi Oku