ZONGULDAK:
Hayırseverlerden BEÜ'ye anlamlı bağış

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi’ne tahsis edilen arsa üzerinde yaptırılması planlanan eğitim bloğu inşaatı için Kdz.  Ereğlili Ahmet Erman, annesi merhume Necla Erman adına 4 milyon Türk Lirası bağışta bulundu.

Ereğli’de eski devlet hastane binası arazisinde yapılması planlanan eğitim bloğunun inşaatında kullanılmak üzere yapılan bağışın protokolüne ilişkin imza töreni gerçekleştirildi.

Valilik binasında yapılan imza törenine, hayırsever Ahmet Erman’ın yansıra Vali Erdoğan Bektaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş katıldı.

İmza töreninde konuşan hayırsever Erman, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin her geçen yıl daha da büyüdüğünü Zonguldak için önemli bir değer ve potansiyel oluşturan Üniversite ve öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rektör Çufalı, yapılan bağıştan ötürü hayırsever Ahmet Erman’a teşekkür etti. Devletin üzerindeki yükü almak için hayırseverlerin katkısının çok önemli olduğunu belirten Çufalı, bu özel ve anlamlı günde bunun bir örneğini yaşamanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Eğitime desteğin, geleceğe destek olduğunu vurgulayan Çufalı, Ereğli’de öğrenci ve personel için ihtiyaç duyulan kampüs çalışmalarının projelendirilmesinde sona yaklaşıldığının altını çizerek, bu ihtiyacın karşılanmasına vesile olan merhum hayırsever Mehmet Ali Yılmaz ve kızı merhume Necla Arman’ın her zaman hayırla yad edileceğini ifade ederek bağışın hayırlara vesile olmasını diledi.

Vali Bektaş da, eğitime olan katkılarından dolayı hayırsever Ahmet Erman’a teşekkür etti. Katılımcılar, Protokol sonrası yapılan sunumla proje hakkında bilgilendirildi.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

AKPDEN BASINA AYAR!

Haberi Oku