FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
'HEDEF BÜYÜK ZONGULDAK OLMALI”
 Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Karapınar ve Nebioğlu’nun Zonguldak’tan ayrılma isteğini eleştirdi

“HEDEF BÜYÜK ZONGULDAK OLMALI”

Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Karapınar Belde Belediye Başkanı Ahmet Aydın’ın Bartın’a bağlanmak için TBMM’ye başvurması sonrasında Nebioğlu’nun da Zonguldak’tan ayrılma isteğini eleştirdi. Yıllardır Zonguldak’ın büyükşehir olma yolunda toplumun tüm kesimlerinden seslerin yükseldiğini ve desteğinde bulduğunu hatırlatan Çiloğlu, Zonguldak’ın küçülmesinin kimseye bir fayda getirmeyeceğini vurgulayarak, “Bizlerin asıl hedefi ne olmalı. Bana göre hedef büyük Zonguldak olmalı. Zonguldak’ı büyütmek olmalı” dedi.

Çiloğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yaşanan gelişmeleri eleştirerek, “Hedef bölünerek küçülme değil. Hedef büyük Zonguldak olmalı. Yıllardır Zonguldak büyükşehir olsun diye toplumun tüm kesimlerinden sesler yükselir ve destekte bulur. Şimdi büyükşehir nüfus şartı 500 bine iniyor Zonguldak için büyükşehir kapıları açılıyor. Bu Zonguldak için bir fırsattır. Bununla birlikte bazı tartışmalar da kamuoyunda başladı. Ereğli il olsun diyenler. Biz büyükşehir olmak istemiyoruz Bartın’a bağlanalım diyenler. Hatta biz ilçe olalım diyen birçok beldeler. Peki, sonuç ne olur? Zonguldak içinden bir il daha veremez. Kimse Bartın’a geçemez. Beldelerin ilçe olmasıyla ilgili bir düzenleme de şimdilik görünmüyor. Zaten küçük ilçelerde bir fayda getirmez. Bizlerin asıl hedefi ne olmalı. Bana göre hedef BÜYÜK ZONGULDAK olmalı. Zonguldak’ı büyütmek olmalı. Ne kadar büyük Zonguldak olursa sesimiz de o kadar gür ve güçlü olur. Küçülen bir Zonguldak fayda getirmez. Zaten sorunlar yumağı olan bir ilde yaşıyoruz. Lütfen bu tür kısır döngülerle uğraşmayalım. Enerjimizi Zonguldak’a hizmet için harcayalım” dedi.

(Umut ERSES)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Salih kalıntaş 1 yıl önce

Bravo başkanım kücük olsun bizim olsunzihniyetinden kurtulmamiz lazım zonguldak düşmanlarını dışarıda aramayalım icimizde karapınar bld başkanına hic yakıştıramadım ben utandım o acıklamalarından 13 tane büyük şehir yapıldı hic birinden kopma olmadı bu işe sahip cıkın milletvekilleriyle görüşün ayrılıkları engelleyin

banner234

banner236

banner228

Aday Enflasyonu!

Haberi Oku