ZONGULDAK:
HEM İNCELEDİ HEM ZİYARET ETTİ
Vali Mustafa Tutulmaz ve Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile birlikte Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret eti.

Ziyarette, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan,  Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Yağız ile birlikte Obezite ve Diyabet Merkezi kıyı şeridinde dalga hareketleriyle oluşan kıyı tahribatına yönelik incelemelerde bulundu.

Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu tarafından Merkez faaliyetleri, eğitimleri,  bilimsel ve akademik araştırmaları ve sağlık hizmetlerine yönelik brifing verildi.  Prof. Dr. Bayraktaroğlu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Araştırma Merkezi’nin sağlık hizmetlerinde kamu kurumu olarak Türkiye’de ilk ve tek kurum olma özelliği taşıdığını ifade ederek, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti faaliyetlerini yürüttüğünü, bir Avrupa Obezite Merkezi olarak akredite olduğunu vurguladı.
Merkezin, ulusal boyutta değerli bilimsel yayınların yayınlandığı ‘Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi’ni yayımladığının altını çizen Bayraktaroğlu, Merkezin Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde verilen Podoloji önlisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri ile ülkemizde tek Obezite ve Diyabet Araştırma ve Uygulama Merkezi olma özelliğini taşıdığını söyledi. 

Brifingin ardından Vali Tutulmaz, beraberinde Belediye Başkanı Alan ve Rektör Çufalı ile birlikte obezite ve diyabet hastalarının sağlık sorunlarına yönelik tanı, tedavi ve takiplerinin yapıldığı birimleri gezdi,  personel ile bir süre sohbet ederek onlardan bilgi aldı.

Merkez içerisindeki faaliyetlerin değerlendirildiği ziyaret sonunda Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, Merkez faaliyetlerinin yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen Rektör Çufalı’ya ve ziyaretlerinden ötürü Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Emeğin başkenti, Dünya Madenciler Günü’nü...

Haberi Oku