ZONGULDAK:
Hollanda açılımı!

HOLLANDA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ EKONOMİ MÜSTEŞARI JEROEN KELDEHUIS’DEN ÇATUROĞLU’NA ZİYARET

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Jeroen Keldehuis’ın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kendisini ziyaret ettiğini belirtti.

Milletvekili Çaturoğlu basın danışmanlığından yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaretimize gelen Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Jeroen Keldehuis ile iki ülke arasındaki ekonomik, tarihi ve kültürel ilişkiler başta olmak üzere dostluğun pekiştirilmesi konusunda yapılacaklar konuştuk veçok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Ayrıca, yeni kurulan Varlık Fonu ile15 Temmuz darbe girişiminin öncesi ve sonrası hakkında kendilerine bilgilendirme yaptım.

Bunun yanı sıraÜlkemizin yabancı yatırımcı yönünden cazibe merkezi olduğunu ve yatırım yapılabilir bir ülke olduğumuzu,Hollandalı iş adamlarına Zonguldak’a yatırım yapmaları yönünde çağrıda bulunmalarını ve Hollandalı iş adamlarının ilimize yatırım yapmalarından daZonguldak halkımızın memnun olacağını ilettim.

İlimizin tarihi, kültürü ve ekonomisi hakkında bilgilendirmede bulundum ve Hollanda Büyükelçisi ile birlikte ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı ifadeettim. Sayın Keldeuis,Büyükelçi ile görüşüp ortak bir tarih belirledikten sonra İlimizi ziyaret edeceklerini belirttiler. Bunun yanı sıra Müsteşar Keldeuis’da bizi Ülkelerine davet ettiler. İnşallah heyet olarak Hollanda’yı ziyaret edeceğiz.

Müsteşar Keldeuis ile karşılıklı görüşmemizin devam etmesi yönünde mutabık kaldıkve karşılıklı olarak hediyeleştik.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bizi ziyaret ederek onurlandıran Hollanda’nın Anakara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Sayın Keldeuis’e çok teşekkür ediyorum.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Sır Ölümün Ardında Bonzai, Flakka Çıktı

Haberi Oku