ZONGULDAK:
Hüseyin Çakır heykeline saldırı

 

Çaycuma Belediyesinin Nihat Kantarcı Caddesi üzerine yerleştirdiği Hüseyin Çakır heykeli kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi

 

Çaycuma Belediyesinin Heykeltıraş Ahmet Uzun’a yaptırarak Nihat Kantarcı Caddesi üzerine yerleştirdiği Hüseyin Çakır heykeli, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Önceki gece meydana gelen olayda, sanatçının sazının sapıyla eli kırıldı. Kırığın şekli, saldırının bilinçli olarak yapıldığını akıllara getirirken, emniyetin güvenlik kameralarının çalışmadığı öğrenildi. Çaycuma Belediyesi zabıta ekipleri çevrede bulunan esnafların güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek olayıaydınlatmaya çalışıyor. Çaycuma Belediyesi ilçenin yetiştirdiği en değerli ses ve saz sanatçısı olan ve birçok bestesi TRT repertuvarına gire Hüseyin Çakır’ın heykelini, 30 Haziran 2016 tarihinde kaidesine yerleştirmişti.

 

HASTALIKLI RUHLARIN İŞİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı son derece üzüntülü olduğunu bildirerek, “Bunu ancak hastalıklı ruha sahip insanlaryapabilir. Biz Çaycuma’yı kültürün, sanatın, hoşgörünün başkenti yapmaya çalışırken, kendi değerlerimize, öz kültürümüze de sahip çıkıyoruz. Hüseyin Çakır heykelini de, zaten bu amaçla yaptırdık. Çünkü o, ürettiği eserlerle Çaycumalılık ruhu ve bilincinin yapıtaşı olmuş bir şahsiyettir. Kim olduğunu şimdilik bilemediğim ve bu kültürden tümüyle uzak olduğunu düşündüğüm birileri, heykele bile tahammül edememiş olacak ki, ona zarar vermiş. Elektrik altyapı çalışmaları sırasında tesisatı hasar gördüğü için, mobese kameralarının çalışmadığını öğrendik. Arkadaşlarımız çevredeki esnafların güvenlik kamera kayıtları üzerinde inceleme yapıyor. Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte Çakır’ın eli ile sazının sapını kırarak tahrip eden şahısları mutlaka bularak, adalet önüne çıkaracağız” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mustafa Eyriboyun 3 yıl önce

Hayatta hiç bir şey üretememiş, bir ürün ile kendini gösterememiş hasta ruhlu zavallılar ancak bu şekilde çevreye verdikleri zararla kendi varlıklarını hissettirmeye çalışıyorlar.

banner228

Esrarengiz ziyaret sonunda Diyet ödendi... Damadını...

Haberi Oku