ZONGULDAK:
İDDİALAR AKILLICA DEĞİL
CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal, Muhtarlar Derneği Başkanı  Şerafettin Nas’ın kendisine yönelik açıklamalara yanıt verdi. 

CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal  açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“Kilimli Güney Mahalle Muhtarı Şerafettin Nas’ın şahsımla ilgili, 25.01.2021 tarihli açıklaması, gerçeği yansıtmıyor. Siyasal bir nezaket ziyaretinden çıkarılması gereken sonuç bu olmamalıdır.
Biz, CHP Genel Merkezinin önerileri çerçevesinde çalışmalar yapıyoruz. Yalnızca Kilimli Güney Mahalleyi değil, aynı gün aynı saatte ve aynı ortamda diğer mahalle muhtarlarımızı da ziyaret ettik. Aynı gün, Hisararkası, Karadon, Damarlı ve Merkez Mahalle muhtarlıkları ziyaretlerimiz oldu. Daha önceleri beldelerde ve köylerimizde de muhtarlıklarımıza ziyaretlerimiz oldu.
Şerafettin Nas, bu görüşmeyi sanki şahsıyla özel bir kulis yapmışız da dışarıda ise tersini söylemişiz gibi yansıtmaktadır. Bundan Erol Sarıal’ın ne çıkarı olabilir? Kamuoyuna açıkladığımız düşünce, bir eleştiri değil de eğer belediye çalışmaları konusunda bir övgü olsaydı; “özel görüşmede başkanın arkasından atıyor, basın karşısında ise makam sahibine yağ yakıyor” şeklinde eleştirilerde bulunmuş olsaydı bu kamuoyu nezdinde bir ölçüde makul görülebilirdi. Güney Mahalle muhtarımızın ortaya attığı, hiç de akıllıca bir iddia değil..    
“Üzerimde mahalle ve örgüt baskısı var” şeklinde bir sözüm olmadı. Çünkü böyle bir baskı yok. 
Konuşmamızda, “Belediye çalışmaları ile ilgili olarak, siyaset kamuoyu ve basın mensupları belediye çalışmaları hakkında her gün açıklama yapmamızı bekliyor. Bunun yerine, CHP Kilimli İlçe Yönetimi olarak, Kilimli Belediyesi çalışmalarını inceleyen, Vaatler ve İcraatlar şeklinde bir rapor hazırlayacağımıza” vurgu yapılmıştır.
CHP olarak bizim, Kilimli Belediye Başkanlığında beş yıllık icraatımızı Kilimli halkı değerlendirdi ve seçimi kaybettik. Daha iyisini yapacağını vaat eden Kamil Altun kardeşimiz seçildi. Biz, muhalefet olarak eleştireceğiz ki, Kilimli AKP döneminde daha iyi çalışsın.. Beş yılını heba etmesin.. İyi işler yapılırsa çıkıp onu da teslim etmesini biliriz..
Erol Sarıal, siyasette hep aynı yerde duruyor. Çocukluğundan beri Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, CHP’de siyaset yapıyor, elini taşın altına sokuyor..  Her dönem, ayrı bir partide, seçim kazanan ayrı bir adayın arkasında şakşakçılık yapmıyor.

Bir siyasal partinin ilçe başkanının açıklamalarına yanıt vermek.. Muhtarlar Derneği Başkanının işi değildir!.. Bir mahalle muhtarı veya köy muhtarının da işi değildir!.. 

Adamlık, herkesin kendi işini yapmasıdır. 

Şerafettin Muhtarı, geçmişte Zonguldak’ta birçok kez ziyaret ettim. Bundan sonrada  ziyaret edeceğim.. Çünkü ben görevim gereği işimi yapıyorum..

“Kötü söz sahibine aittir” düşüncesiyle adamlık konusunda başka söze gerek görmüyorum. 

Kamuoyu ve basının bilgisine, saygıyla…”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Türk Kızılay'ı aylık toplantısını...

Haberi Oku