ZONGULDAK:
'İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATIYORUZ”

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezi tarafından Bolu’da Köroğlu Kongre Merkezi’nde düzenlenen bölge toplantısına Zonguldak tam kadro katıldı. Beldiye başkanları, eski İl başkanları ve parti yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantı sonrası bir açıklama yapan İl Başkanı Hakkı Güney, “İktidar yürüyüşünü başlatıyoruz” dedi.

İşte Güney’in o açıklaması:


“Öncelikle seçimi kaybettiğimiz illerde neden kaybettiğimizi tartıştık. Bunun içerisinde Zonguldak’ta vardı. Zonguldak’ın neden kayıp edildiğinin açıklamasını genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştı. Önümüzde yapılacak genel seçimleri örgütsel çalışma yaparak katılacağımızı konuştuk. Hükümetin hedefi 2023 ama genel merkezimiz ördükleri erken seçim hazırlama pozisyonuna girdi. Bölgesel toplantıların yapılması erken seçimi işaret ediyor. Toplantılarla birlikte örgütlerimizi harekete geçireceğiz. Erken seçime hazırlanmak için önce mahalle başkanlıkları seçimleri ardından ilçe başkanlığı seçimleri ve Mart ayında kurultay Ocak ayında ise  il başkanlığı seçimleri yapılacak. CHP olarak bundan sonraki hedefimiz iktidar yürüyüşünü başlatmış bulunuyoruz. Bu süreçte ittifak yapabileceğimiz partileri değerlendireceğiz. CHP’yi tam anlamıyla erken seçim hazırlayacağız. Zonguldak’ta da güzel sonuçlar alacağız” diye konuştu.
İşte Güney’in o açıklamadı: “Örgütlerimizle birlikte partimizi erken seçime hazırlayacağız diyen Güney; “Öncelikle seçimi kaybettiğimiz illerde neden kaybettiğimizi tartıştık. Bunun içerisinde Zonguldak’ta vardı. Zonguldak’ın neden kayıp edildiğinin açıklamasını genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştı. Önümüzde yapılacak genel seçimleri örgütsel çalışma yaparak katılacağımızı konuştuk. Hükümetin hedefi 2023 ama genel merkezimiz ördükleri erken seçim hazırlama pozisyonuna girdi. Bölgesel toplantıların yapılması erken seçimi işaret ediyor. Toplantılarla birlikte örgütlerimizi harekete geçireceğiz. Erken seçime hazırlanmak için önce mahalle başkanlıkları seçimleri ardından ilçe başkanlığı seçimleri ve Mart ayında kurultay Ocak ayında ise  il başkanlığı seçimleri yapılacak. CHP olarak bundan sonraki hedefimiz iktidar yürüyüşünü başlatmış bulunuyoruz. Bu süreçte ittifak yapabileceğimiz partileri değerlendireceğiz. CHP’yi tam anlamıyla erken seçim hazırlayacağız. Zonguldak’ta da güzel sonuçlar alacağız” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

3 KATLI EVDE YANGIN

Haberi Oku