ZONGULDAK:
İL GENELİNDE GÖREV YAPAN AİLE HEKİMLERİNE EĞİTİM DÜZENLENDİ

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının Emirleri Doğrultusunda Aile Hekimliği Eğitim ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından planlanan program kapsamında  Zonguldak İl ve İlçelerinde  görev yapan Aile Hekimlerine Hizmet İçi Eğitimi Düzenlendi.

Müdürlük basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından güzel bir organizasyon altında Dedeman Oteli  Konferans salonunda  düzenlenen  Kronik Hastalıklar ve Obezite Diyabet ile mücadele programı kapsamında il genelinde görev yapan 113 Aile Hekimine Uzman Hekimlerce eğitim verildi.

  İki gün süren eğitimlere Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapan Prof.Dr. Selda Sarıkaya, Prof.Dr. Taner Bayraktaroğlu, Prof.Dr. Mehmet Ali Kurçer, Prof.Dr. Hüseyin Engin, Doç.Dr. Dilek Karakaya Arpacı, Doç.Dr. Ali Erdem, Yrd.Doç.Dr. Yasin Öztürk, Yrd.Doç.Dr. Ulufer Çelebi, Yrd.Doç.Dr. Bülent Altınsoy tarafından kendi dallarında uzman hekimler tarafından aile hekimlerine geniş kapsamlı olarak sunum yaparak eğitim verdiler.

  Zonguldak Halk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr. Fatih Akca ise iki süren eğitimin çok faydalı ve olumlu geçtiğini belirterek şöyle dedi. “ Sağlık çalışanları olarak toplumun sağlık göstergelerini  iyileştirmeye ve verilen sağlık hizmetini daha nitelikle sunmak için çalışmakla ilgili yükümlülüğümüz var. Bu asla unutulmamalı ve bunun için var gücümüzle çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettirmekteyiz. Bu nedenle bizim bu eğitimimizin düzenlenmesinde bizleri çok büyük katkı ve destek veren başta Sayın Valimiz Ali Kaban, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Borazan’ın yanı sıra ilimiz genelinde görev yapan Aile Hekimlerimize ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum “ dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

JANDARMADAN BONZAİ OPERASYONU

Haberi Oku