İlahiyat Fakültesi Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

ZONGULDAK 31.08.2021, 22:42
166
İlahiyat Fakültesi Mezunlarına Yemin ve Kep Atma Töreni Yapıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı.

Oditoryum da gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara, Üniversite Senatörleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende fakülte birincisi Cansu Yazıcı mezun öğrenciler adına konuştu. Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Kara ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı açılış konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etti.

Rektör Çufalı konuşmasının başında yangın ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Doç. Dr. Ali Arslan’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyen Çufalı, bugün açıklanan sonuçlar itibariyle üniversiteyi kazanan öğrencilerede hayırlı olması dileğinde bulunarak onların üniversiteye kaliteli bir eğitim alacakları ve memnun olacaklarını belirtti.

Geleceğe uğurladığımız İlahiyat Fakültesi mezunlarımızın birer manevi mimar olduğunu söyleyen Çufalı, “Sorumluluğunuz çok fazla, yaşantınız ve sözlerinizle her daim örnek bir hayatınız olmalıdır. Üstesinden geleceğinize güveniyorum.” dedi.

Rektör Çufalı konuşmasını mezun olan öğrencilerimize başarılar dileyerek ve iyi temennilerde bulunarak sonlandırdı.

Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra Doç. Dr. Salih Aybey eşliğinde mezuniyet yemini edilmesi ve devamında fotoğraf çekimleri ile tören sona erdi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu