FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
İlk icraatı 'fırça” oldu

Çaycuma Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Rabia Verimbaş o anda bir görevlinin makamı araması üzerine “Bu işler telefonda konuşulmaz, makama gel” diyerek fırçayı bastı

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı koltuğunu, Velioğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Rabia

Verimbaş’a bıraktı. Başkan Kantarcı’nın ne gibi talimatları olduğu sorması üzerine Verimbaş, “Okulumuzun dış cephesinin boyaları döküldü. Onların boyanmasını istiyorum. Yaş gruplarımıza uygun pota ve kale istiyorum. Atatürk köşesinin daha güzel olmasını istiyorum. Okulda bankların ve bahçenin düzenlenmesini istiyorum. Mahallemizde de belli aralıklarla park ve yolların yapılmasını istiyorum” dedi. Makama oturan Verimbaş’ın çalan telefondaki belediye görevlisine, “Bu işler telefonda konuşulmaz, makama gel” demesi gülüşmelere neden olurken, Başkan Kantarcı, talepleri karşılamanın yanı sıra Verimbaş’ın okuluna yeni bir oyun bahçesi sözü verdi. 

BÖYLE BİR BAYRAMA SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ŞANSLIYIZ

Belediye basın bürosundan verilen habere göre Başkan Kantarcı ile bir süre sohbet eden Verimbaş bir de kapanış yaptı. Verimbaş konuşmasında,“Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97. yılını coşkuyla kutluyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği bugünde, onu bir kez daha minnet ve saygıyla anıyoruz. Çaycuma Belediye Başkanlığı makamında olmaktan dolayı son derece mutluyum, gururluyum. Biz çocuklar için çok özel ve anlamlı olan bugün de bizleri makamında kabul eden ve bana bu temsil fırsatını sunan Sayın Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya yürekten teşekkür ediyorum. Dünyadaki tüm çocukların imrenerek baktığı bir bayrama sahip olduğumuz için bizler çok şanslıyız. Ülkemdeki çocuklara, kardeşçe, mutlu, huzurlu, geleceğe güvenle bakılabilen aydınlık günler diliyor, en içten duygularla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Başkan Kantarcı makamına oturan ve kendini bu özel gün nedeniyle ziyarete gelen çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

BAĞIMSIZ TÜRKİYE TBMM’NİN ESERİDİR

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı TBMM’nin kuruluşunun 97. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda da, “Gazi Meclis, iki dünya savaşına, yaşanan onca bölgesel karışıklıklara, ekonomik yoksunluklara karşın, dağılmakta olan bir ülkeden bugünkü güçlü Türkiye’yi çıkarmayı becerdi” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle basın bürosundan  bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 97. yılını, millet egemenliğinin tecelli edip etmediği tartışmaları arasında kutluyoruz. Ülkemizin işgal altında olduğu, birçok devlet tarafından paylaşılarak onurunun ayaklar altın alındığı bir dönemde, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek yola çıkan Yüce Atatürk’ün önderliğinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırarak, bize bağımsız bir ülke armağan etti. Sonrasında birçok badireden geçen Gazi Meclis, iki dünya savaşına, yaşanan onca bölgesel karışıklıklara, büyük ekonomik yoksunluklara karşın dağılmakta olan bir ülkeden bugünkü güçlü Türkiye’yi çıkarmayı becerdi” dedi.

 

ÇABALARI BEYHUDEDİR

Kantarcı açıklamasında, “TBMM, Türk ulusunun hür iradesini, devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü, sahip olduğu yetki ve özelliklerin kişi, grup ya da zümreye devredilemez oluşunu temsil eder. Ulusun tamamını çatısı altında barındırdığı için de meşruiyeti, karar alma iradesi,  temsil yeteneği tartışılamaz. Egemenliğin bir elde toplandığı vesayet dönemlerinin tarihin derinliklerinde kaldığı çok açıktır. Bunu geri döndürmeye yönelik çabalar beyhudedir, zaman zaman kazanımlar elde edilmiş gibi görünse de, tarih sahnesinden çekilmeye mahkûmdur” şeklinde ifadelere de yer verdi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Atatürk Anıtı Bakıma Alındı

Haberi Oku