ZONGULDAK:
'İPEK YOLU' OLACAK...
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TÜRKMEN, EREĞLİ-DEVREK YOLUNU İNCELEDİ

Ereğli’yi Devrek’e bağlayacak olan yolun, Ereğli-Çaylıoğlu bölümünün son kısmında satıh kaplama asfalt çalışmalarına başlandı. AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, İl Başkanı Zeki Tosun, AKP İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, meslek odası temsilcileri ve partililer “Ereğli’nin İpek Yolu” olarak tanımlanan yoldaki çalışmaları yerinde inceledi.
Zonguldak’ın sanayisiyle ön plana çıkan ilçesi Ereğli, Ereğli-Devrek karayolunun tamamlanmasıyla Vadi bölgesi olarak bilinen Devrek ile Ereğli-Alaplı bölgesi arasındaki ulaşım kolaylaşacak. Zonguldak’ın doğusu ve batısı arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel alışverişi de kolaylaştırması beklenen yol, aynı zamanda Ereğli bölümünde bulunan yaklaşık otuz beş köyün kent merkezine gidiş gelişlerinde de önemli bir kolaylık sağlıyor.
Ereğli-Devrek yolu, Zonguldak’ın bugüne kadar karşıt iki ucu kabul edilen iki bölgesini bir araya getirecek. Ereğli Zonguldak yolu üzerinde, Ören mevkisinden başlayan yolda, Çaylıoğlu köyüne kadar olan bölümde, satih kaplama işlemleri başladı. Çalışmalar halen Güneşli mevkiinde devam ediyor.
Çalışmaların tamamlanması ile, Ereğli için, Ankara yönünde alternatif bir güzergah da oluşacak.  Ereğli Devrek yolu aynı zamanda bölgeden ilçe merkezine çalışmak için gelen vatandaşların da işe geliş süresini kısaltıyor. Öte yandan, yol boylarında bulunan sanayi kuruluşu ve imalathaneler için de önemli bir yatırım niteliği taşıyor. Bu özelliklerinden ötürü Ereğli Devrek Yolu, bölgenin “İpek Yolu” olarak tanımlanıyor.
AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AKP il Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Kemal Karaca ve Rıfkı Gültekin, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileri ile kalabalık bir partili asfalt çalışmalarının yapıldığı noktada incelemelerde bulundu.
AKP Milletvekili Polat Türkmen ve beraberindekiler, çalışmaların yapıldığı alanda Şantiye Şefi Mustafa Bektaş’tan asfalt çalışmaları konusunda bilgi aldı.
TÜRKMEN: “ BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ YATIRIM BURASI”
AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, incelemeleri esnasında gazetecilere yaptığı değerlendirmede, ilçe merkezinden on dakikada bu harika yerlere gidip gelmenin sevindirici olduğunu belirtti.
Türkmen şöyle konuştu:“İnsanlar burayı görünce şehirde yaşamaz. Hakikaten çok güzel. Türkiye’de çok güzel şeyler yapıyoruz, tüneller, köprüler ama bizim için burası en önemlisi. Burayı hem insanlarımız önemsemişti, biz de önemsiyoruz. Bitimini de en yakın zamanda görmek istiyoruz.
Altyapı olarak bizim 2 tane büyük eksiğimiz var.  Birisi Zonguldak merkez  Filyos yolu olarak adlandırdığımız yerin bitmesi. Tüneller inşallah Nisan ayı sonu gibi bitecek. Bir de bizim bu Devrek ve Ereğli arasının bağlantısı ana yollarda bizim en büyük eksiklerimiz. Onları da inşallah bu yıllar içerisinde bitireceğiz. Hem vatandaşımız bundan memnun olacak hem bizler de iş yapmanın huzurunu bulacağız.” 
TOSUN: “ÇAYLIOĞLU DAHA GÜZEL YOLLARA KAVUŞUYOR”
AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun da, Çaylıoğlu yolunda incelemelerde bulunduklarını ifade ederek şöyle dedi:
 “Burada doğa harikası bir yerde çok güzel bir yol çalışması yapılmış. Sayın vekilimizin söylediği gibi, hükümetimize, Karayolları, Ulaştırma Bakanlığına, son zamanlarda burada yol çalışmasını yapan müteahhit firmaya teşekkür ediyoruz. İnşallah kısa zamanda 2.4 kilometrelik yolun 1.2  kilometrelik kısmı önümüzdeki günlerde bitirecek, daha sonra diğer tarafa geçilecek. Bölgemize hayırlı olsun.  İnsanlarımız daha güzel yollarda gidecek, Çaylıoğlu’ndaki vatandaşlarımız daha güzel yollara kavuşacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Türkmen, beraberindeki parti protokolü, muhtarlar ve şantiye görevlileri, incelemelerinin ardından finişer önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Kapuz PLAJINA Kilit

Haberi Oku