ZONGULDAK:
İran'a Zonguldaklı kombi

İran’a Zonguldaklı kombi


Zonguldak’ta üretilecek kombiler, İran’da tamamlanarak piyasaya sürülecek Emko Isı, İranlı firma ile dev bir ekonomi anlaşması imzaladı. Zonguldak’ta üretilecek kombiler, İran’da tamamlanarak piyasaya sürülecek. 
Zonguldak’ta 1995 yılından bu yana panel radyatör, havlupan ve katı yakıtlı kazan üreten Emko Isı, 2015 yılında ise kombi sektörüne adım attı. Türkiye’nin 81 ilinde satış desteği ile büyüyen firma son olarak İranlı Hamgam Khodro firması ile el sıkıştı. Anlaşma kapsamında yarı mamül şeklinde üretilecek kombiler, İranlı firma tarafından tamamlanarak müşteriye sunulacak. Bir çok otomobil firmasının sac parçalarını üreten Hamgam Khodro firmasının yetkilileri Zonguldak’a gelerek Emko’nun fabrikasında incelemelerde bulundu. Yönetim kurulu başkanı Mohamad Jabbarzare, genel müdür Hossin Riyahi ve dış ticaret müdürü Mehran Valaei, Arı Şirketler Grubu ve Emko Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Günay ile bir araya geldi. Yapılan görüşmelerin ardından taraflar anlaşmaya vararak el sıkıştı. 56 ülkeye ihracat yapan Emko, yıllık 200 bin adet kapasite ile kurduğu kombi fabrikasında İran başta olmak üzere Çin, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelere satış yapıyor.
Türkiyede de 81 ile satış ağı kurduklarını ifade eden Emko Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Günay, “Yıl sonuna kadar bütün illerde kombi satış ve servislik hizmetine de başlıyoruz” diye konuştu.
Firma yetkilileri anlaşmanın iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

İmamoğlu’ndan Kantarcı’ya Destek

Haberi Oku