ZONGULDAK:
İŞ YERLERİNE RUHSAT UYARISI
Gökçebey Belediyesi Zabıta Komiserliği‘ne bağlı ekipler, haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için ruhsatı olmayan esnafları ruhsat almaları konusunda uyardı.

Gökçebey Belediyesi Zabıta Komiserliği‘ne bağlı İş Yeri Ruhsat Denetimi ekipleri Gökçebey sınırları içinde faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimlerini devam ettiriyor.

Denetimlerde esnafları ruhsat almaları konusunda uyaran ekipler, ruhsat başvurusunda bulunmayan işyerlerinin ise mühürleneceğini söyledi.

İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı olmadan çalışan iş yerlerinin tespitlerinin yapıldığını ifade eden Zabıta Komiseri Cengiz Bozoğlu , “İşyerlerini kayıt altına alınarak haksız rekabeti önlemek istiyoruz. Ruhsat almadan faaliyet gösteren işyerleri verilen süre sonunda işyerleri açma ve çalışma ruhsatına ibraz edilmediği taktirde 9207 sayılı iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğinin 6.Maddesine istinaden ruhsat alamayan işyerleri yasal işlemler sonucunda mühürlenerek faaliyetlerine son verilecektir’’ dedi.

Esnafın mağdur duruma düşmemeleri için zabıtanın uyarılarını dikkate almalarını isteyen Bozoğlu, bu konuda denetimlerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.


“ESNAFLARIMIZ DUYARLI OLSUNLAR’’

İlçede son zamanlarda yeni iş yerlerinin açıldığına dikkat çeken Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ise, “Esnaflarımızın yasal prosedürlere uymalarını istiyoruz. Yasalara uyan vergisini ödeyen esnaflarımızın mağdur edilmesini önlemek için çalışmalarımız ve denetimlerimiz sürüyor’’ dedi.

Denetim ve incelemelerin geniş kapsamlı olarak her alanda devam edeceğini de sözlerine ekleyen Başkan Öztürk, esnafların ve vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ÖZEL MADEN OCAĞINDA KORONA PANİĞİ

Haberi Oku