ZONGULDAK:
İŞKUR VE TSO BİRARAYA GELDİ

 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan protokol gereği Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül DEMİRSU,  Zonguldak, Devrek, Kdz.Ereğli, Alaplı ve Çaycuma TSO Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda toplandı.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül DEMİRSU; “Kurum olarak amacımız istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin  geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmaktır.

Bu kapsamda Bakanlığımız  ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği (MEGİP) Protokolü gereği İlimiz yetki alanı dahilindeki Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile İl Çalışma Grubu olarak  bir araya geldik.

Toplantıda; işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimin birleştirilmesini  içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik  çalışmalarımızı başlattık. İl Çalışma Grubu olarak her ay itibariyle  ilimiz işgücü taleplerini değerlendirmek üzere toplanacağız.  MEGİP işverenlerimizce beklenen bir proje idi.

Gerek mesleki eğitim, gerekse  İşbaşı Eğitim programı ve istihdam aşamasındaki teşvikler de göz ününde bulundurulduğunda, MEGİP  işverenlerimize ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

VATANDAŞA CEZA AKP’LİLERE SERBEST

Haberi Oku