ZONGULDAK:
İtiraf gibi yanıt

Turpcu, Bakan’a Ereğli-Devrek yolunu  sordu…

İtiraf gibi yanıt 

13 yılda 24 kilometre

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’nun Ereğli-Devrek yoluna ilişkin soru önergesine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan yanıt geldi: “13 yılda, 24 kilometrelik kısmı tamamlanan yola yaklaşık 187 milyon lira harcandı” Bu yanıta göre devlet, Ereğli-Devrek yolunda yılda 2 kilometre yol yapmış! Turpcu, Bakanın açıklamasını “Tuhaf” olarak yorumladı.

Sosyal medyada alay konusu olan, capslere malzeme olan Ereğli-Devrek yolunu meclis gündemine taşıyan Turpcu, bu kadar zamanda bitmeyen yolun güzergahının doğru olup olmadığını, bugüne kadar harcanan parayla viyadük ve tüneller yapılarak yolun bitirilip bitirilmeyeceğini sorgulamıştı.  Turpcu’ya verdiği yazılı cevabında mevcut güzergahın süre ve ekonomi açısından en uygun alternatif olduğunu ifade eden Bakan Arslan, yolun ne zaman biteceği konusunda ise açıklama yapmadı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kemal 2 yıl önce

zonguldak ankara zonguldak istanbul olarak şehrin ana giriş çıkış yollarını yaptırmışta sıra ereğli devrek yolunamı gelmiş. laf olsun diye mi yapmış. bu nasıl bir iştir.

banner228

Esrarengiz ziyaret sonunda Diyet ödendi... Damadını...

Haberi Oku