ZONGULDAK:
Kaçıyor mu?
Başkan Akdemir’in asfalt İhalesini onaylayıp yasal sorumluluk almamak için izne çıkacağı konuşuluyor...

Kaçıyor mu? 

Zonguldak Belediyesi’nde başrollerini Başkan Yardımcısı Erhan Darende ve Davut Acar’ın oynadığı ihalelerle ilgili iddialar skandala dönüştü. Akdemir, izne çıkarak yasal sorumluluktan kaçmaya hazırlanıyor. 
Geçtiğimiz günlerde yapılan ve eksik evrak yüzünden elenen Davut Acar, 
ihaleyi alamadı diye ihaleyi iptal eden Erhan Darende, rekabet koşullarının oluşmadığını öne sürmüştü. 
Halkın Sesi’nin geçtiğimiz hafta yayınladığı fotoğraf ihale sürecinde yaşanan gelişmelere ışık tuttu. 
Dün ve önceki gün yapılan asfalt ihalesi yaklaşık maliyetin üzerinde bir rakamla bitti. İki firmanın girdiği ihalede rekabet koşulları açısından sakınca görmeyen Erhan Darende, tepkilere rağmen geri adım atmadı. 
Kamuoyunda infiale neden olan ihale nedeniyle yükselen tepkilere kulak tıkayan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in bir kaç gün içinde ihaleyle  onaylayarak sorumluluk almamak için izne çıkacağı iddia edildi. Akdemir’in izne çıkamadı halinde yerine vekaletname edecek başkan vekili milyonluk ihalenin yasal sorumluluğunu  alacak.
Halkın Sesi bir kez daha Başkan Muharrem Akdemir, Başkan Yardımcısı Erhan Darende, Davut Acar ve diğer müteahhitlerin teknik takibe alınması halinde tüm gerçeklerin gün yüzüne çıkacağını  ısrarla iddia ediyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Vatandaş Recep 9 ay önce

İhale Davut Acar’ın, boş yere kendinizi paralamayın. Para işlerini Davut, Erhan, Muharrem herkesten iyi bilir. Pahalı olmuş çok derdineydi, para belediyenin avanta alanların. İşinize bakın kardeşim.

banner236


Haberi Oku