ZONGULDAK:
Kamu Hastaneleri Birliği Yoğun Bakım Doluluk Oranlarını Açıkladı

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği, birliğe bağlı sağlık testislerindeki yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranlarını açıkladı.

2014 yılı içerisinde ortalama yatak doluluk oranlarının yüzde 100’e yakın olduğu bildirilen açıklamada şöyle denildi:

“Birliğimize bağlı Sağlık Tesislerimiz yoğun bakımlarında toplam 79 yatağımız bulunmakta olup 2014 yılı içerisinde ortalama yatak doluluk oranları Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesinde yüzde 90, Kadın Doğum ve çocuk Hastalıkları Hastanesinde yüzde 97, Atatürk Devlet Hastanesinde yüzde 96, Çaycuma Devlet Hastanesinde yüzde 80 ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde ise Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi hariç yüzde 60’tır.Genel Sekreterliğimiz ve Hastane Yöneticilerimizle birlikte yapılan çalışmalarla; mevcut yoğun bakım yataklarına ek olarak, Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesine 6 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi, Kadın doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine 8 yatak ve 1 izolasyonlu toplam 9 yataklı Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Atatürk Devlet Hastanesine 20 yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi, Eylül Ayı içinde geçici kabulü yapılacak olan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine Erişkin Çocuk ve Yeni doğan olmak üzere 59 yataklı Yoğun Bakım Üniteleri, Çaycuma Devlet Hastanesinin yeni açılacak hizmet binasına 4 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi yapılması, ayrıca yine 2014 yılı içerisinde geçici kabulü yapılacak olan ve Yoğun bakım ünitesi bulunmayan Devrek Devlet Hastanemize 6 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi açılması için gerekli işlemler başlatılmıştır. Bu çalışmalarımızla birlikte ilimizde Birliğimize bağlı 79 olan yoğun bakım yatak sayısının 2015 yılı içinde 164 olarak hizmet vermesi hedeflenmektedir. Ayrıca Genel Sekreterliğimiz tarafından 2013 ve 2014 yılları içerisinde 3 adet ventilatör, 2 adet transport ventilatör, 6 adet Bibap ST cihazı, 1 Adet Bibap Vision Cihazı, 1Adet ambulatuar Kan Basıncı Monitörü , 14 Adet 4 Motorlu yoğun bakım karyolası olmak üzere 302,216 TL. tutarında tıbbi cihaz alımı yapılmış ve yoğun bakımlarımızda hizmete sunulmuştur. Bununla birlikte Bakanlığımız tarafından 22 adet Ventilatör, 22 adet Yoğun bakım Monitör, 1 Adet Yoğun bakım Kuvözü sağlık tesislerimiz yoğun bakımlarında kullanılmak üzere alımı yapılıp teslim edilmiştir.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vay be ! 5 yıl önce

yıl 2012 de geldi bu genel sekreter ve ekıbı 1 yatak ılave yapmadı amaaaaa eskı bashekım dr kazım hoca allah razı olsun neler yaptı neler ataturk sıgorta hastanesine bir utanmaları lazım bıde haber yapıyorlar bşey yapmışçasına kamuounu aldatmaya yönelik bir mukayese yapacak done yokken anlatması kolay tabıkııı ama eskı yapılanlar onca ımkansızlığa ragmen ve bu dönemde o kadar imkan varken yapılmayan becer yoksunu yönetım kademelerı ıle anca bu kadar oluyor işte naparsın öyle il başkanına böyle el pençe dıvan duyan sekreter lazım...

Partlilerimizi Sükunete Davet Ediyorum

Haberi Oku