ZONGULDAK:
Kamuda 'Jurnalcilik” dönemi!
Toplumdaki ayrışma hızla büyüyor… Arkadaş arkadaşı CİMER ve BİMER aracılığıyla ispiyonluyor… Kimse kimseye güvenmiyor…

Kamuda “Jurnalcilik” dönemi!

Türkiye genelinde 15 Temmuz sonrasında başlayan cadı avı iktidar karşıtı herkesi hedef tahtasına koyuyor. Sosyal medya ve ulusal medyada muhalefet partilerinin liderlerine ağıza alınmayacak hakaret ve küfürler eden troller ellerini kolları sallayarak gezerken, iktidar partisinin genel başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanına yönelik eleştiri yapanlar ya derdest ediliyor, ya yüklü para cezasına çarptırılıyor ya da kamudaki görevinden oluyor. Zonguldak’ta da benzer onlarca davada ceza alan vatandaşların ya yakın çevresindeki insanlar ya da iş arkadaşları tarafından CİMER ve BİMER aracılığıyla jurnellendiği ortaya çıktı.

10 BİN TL PARA CEZASI YEDİ

Zonguldak Adliyesi’nde geçtiğimiz günlerde karara bağlanan bir davada Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK)  görevli üst düzey bir yöneticinin yakın korumalığını yapan A.A. isimli şahıs, aynı kurumda çalışan ve yakın arkadaşı olan Kemal Ç’yi sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla ispiyonladı. Yıllarca aynı tabaktan yemek yediği, eşinin ameliyat olmasında yardımcı olduğu, kızının yurt sorununu çözmesine yardımcı olduğu arkadaşı A.A’nın kendisini şikayet ettiğini tesadüfen eline geçen belgelerle öğrenince şaşkına dönen Kemal Ç., mahkeme tarafından yaklaşık 10 bin TL para cezasına çarptırıldı. Halkın Sesi’ne konuşan Kemal Ç., “12 Eylül döneminde de polise jurnalcilik yaptığını sonradan öğrendiği bu kişiye ‘Neden böyle bir şey yaptın?’ diye sorduğumda “15 Temmuz’un sarhoşluğuyla yaptım” dedi. Yine TTK’ya iş yapan ve yakinen görüştüğüm, ofisimde ağırladığım bir firma sahibi de CİMER aracılığıyla beni şikayet etmiş. İspiyonculuğu meslek edinmiş bu insanları kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi. (Mustafa Özdemir)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Muhittin müdür 13 ay önce

hhani yorumlar neden yayinlanmiyor

Misafir Avatar
Özel güvenlik 13 ay önce

Bir jurnalcide eski emekli bir müdür vekiline habire şefleri ve amir yardımcısını ispiyon ediyordu ama baba göreve gelince bu jurnalcinin ipini çekti..

Misafir Avatar
Zonguldaklı 13 ay önce

hakaret edenin suçu yok ama hakareti haber verenin var öyle mi?

Misafir Avatar
Türk beyi 13 ay önce

Vayyyy ulan ne zaman bitecek bu ispiyoncular

banner236

İnağzı’nda lağım patladı.... Rezalete...

Haberi Oku