Kamuoyuna...

ZONGULDAK 16.06.2019, 07:33 16.06.2019, 07:34
2720
Kamuoyuna...
Kamuoyuna...

Bugün Halkın Sesi’nde çıkan “Muhtarlara Ahlaksız Teklif” başlıklı haber üzerine Zonguldak Belediye Başkan Vekili Sayın Murat Uzun, bir basın toplantısı düzenleyerek beni ve gazetemizi aslanların içine atmak istemiştir...

Yatırımcı kimliğine saygı duyduğumuz Sayın Murat Uzun, gerçeklerin üzerini örterek kendisini haklı çıkmak uğruna kullandığı son derece yakışıksız ifadelerle aslında kendi kıratını ortaya koymuştur!

Şöyle ki, 

Zonguldak Belediyesi’nde muhtarlardan sorumlu Daire Müdürü Kenan Şeref, 14 Haziran Cuma günü Merkezde bulunan 19 Mahalle muhtarına daha önce kurulan ortak whatsapp hattı üzerinden çağrı yaparak aynı gün saat 17.00’de belediye binasında muhtarları toplantıya davet etmiştir. Atılan toplu mesajda toplantının Başkan Vekili Murat Uzun ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla yapılacağı çok net bir şekilde belirtilmiştir. Ayrıca açıklamasında muhtarlarla yapılan toplantıyı “rutin toplantı” olarak tanımlayan Sayın Uzun, ya yalan söylemektedir ya da toplantıdan haberinin olmadığını söyleyerek o koltuğu bir hafta süreyle boş yere işgal ettiğini itiraf etmiştir! 

Çünkü aynı mesajda, yapılacak toplantının içeriğinin 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olduğu yine net bir ifadeyle belirtilmiştir. 
Yani, Başkan Vekili Murat Uzun her ne kadar “haberim yok” “rutin toplantı” dese de, toplantı, Murat Uzun’un bilgisi dahilinde ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde oy kullanacak seçmenlerin isimlerini tespit etmek için yapılmıştır. 

Toplantı sırasında bazı muhtarlar, kendilerinin siyasi bir olay için toplantıya çağrılmasına tepki göstererek, her partinin seçmeninden oy aldıklarını ve tarafsız olduklarını söylese de, bazı muhtarlar bu organizasyona açık destek vermiştir. 

AKP Genel Merkezi tarafından 80 vilayette araç kiralanarak yapılan ücretsiz seçmen taşıma işi tamamen siyasi bir organizasyondur. Zonguldak Belediyesinde devlet memuru olan Kenan Şeref’in “tarafsız” olması gereken muhtarlardan İstanbul’da oy kullanacak AKP seçmenlerinin isim listesi istemesi tek kelimeyle siyasi ahlakla bağdaşmaz!

Ahlaki olmayan bir teklif de, “Ahlaksız teklif”dir...

Haberin ardından beni telefonla arayan Sayın Murat Uzun’a oğlumun ortodonti diş tedavisi nedeniyle bir süre sonra arayacağıma dair mesaj atmama rağmen kendisi konuşmak yerine basın toplantısı yapmayı tercih etmiştir. 

Ki, gösterdiği hassasiyet nedeniyle fotoğrafının ve adının haberden anında çıkarılmış olmasına rağmen, açıklamasında ölçüyü kaçıran Sayın Murat Uzun, Belediye Başkan vekiline yakışmayacak bir üslupla “had” bildirmeye kalkmıştır. Sosyal medyada beni ve gazetemizi hedef göstererek linç kampanyası başlatan Murat Uzun ile her platformda konuyu medeni ölçülerde tartışmaya hazırım...

Zonguldak Belediyesi hiç bir siyasi partinin arka bahçesi değildir. Siyasi bir organizasyona belediye aracılığıyla taraftar toplayamaz. Tarafsız olması gereken muhtarlar bu işe alet edilemez.


Saygılarımla...


Not: birinci fotoğraf, AKP Zonguldak il teşkilatının otobüsle İstanbul’a ücretsiz seçmen taşıyacağının belgesidir. 
 
İkinci fotoğraf ise muhtarlara atılan mesajın tam metnidir.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR...Yorumlar (5)
Vay arkadaş 2 yıl önce
Bu adı geçen daire müdüründede ne akp sevdası varmış arkadaş adam doğuştan akpliymiş meğer vay be
Dayı 2 yıl önce
Yazıklar olsun biz bunlardaan kentimize hizmet bekliyoruz bunların uğraştığı işlere bakın verilen oylar haram olsun
Yazıcı 2 yıl önce
Nüfus bileğileri Özel bilgidir ve 3.kişilere bildirim suçtur.ne ala memleket
Ali 2 yıl önce
nerde fotolar
Garip Zonguldak 2 yıl önce
Hangi partiden olursan ol,belediyeye seçilen ve icranın başına geçen kişiler,siyasi kimliklerini içlerine hapsetmeleri gerekir.bu şahısların parti gözetmeksizin, partiler üstü bir zihniyetle oy aldığı vatandaşlara hizmet vermeleri gerekir.işin özü, adalet,eşitlik,hakkaniyet anca böyle sağlanır.
18
açık