ZONGULDAK:
Kantarcı'dan İstifa Resti
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile mutabakata vararak oluşturduğu Belediye Meclisi aday listesinin ilçe yönetimince onaylanmaması üzerine, ilçe yönetiminin istifasını istedi.

Aday listelerinin İlçe Seçim Kurullarına bildirilme tarihi yaklaştıkça, partilerde aday belirleme çabası yoğunlaşırken kimi yerlerde krizler de yaşanmasına neden oldu. Çaycuma Belediye Başkan Bülent Kantarcı, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile birlikte bir meclis adayı listesi hazırladı. Karşılıklı olarak mutabakata varılarak hazırlanan liste CHP Çaycuma İlçe Yönetim Kurulu tarafından reddedildi. Durumu İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile müzakere eden Kantarcı, uzun uğraşılar sonucu oluşturulan mutabakatla oluşan listeden asla taviz vermeyeceğini bildirdi. 

KENDİ EL YAZISI İLE BİLGİ NOTU DAĞITTI
Kantarcı, bu sabah düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, basın mensuplarına durumu açıkladı. Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini önlemek amacıyla kendi el yazısıyla basın mensuplarına bir bilgi notu da dağıtan Kantarcı, notta, “15 Şubat Cuma günü seçilebilecek sıralardaki meclis adaylarını İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile uzlaşarak belirlemiştik. 16 Şubat Cumartesi günü ise İlçe Başkanı Tuncay Akyol listenin ilçe yönetim kurulu tarafından reddedildiğini bana tebliğ etmiştir. Bu durumda mevcut CHP İlçe Yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir. Üzülerek kamuoyu ile paylaşıyorum” dedi.


KRİZİN PERDE ARKASINDA UMUT BAŞOĞLU MU VAR

Gündeme bomba gibi düşen bu not, “Kantarcı İlçe Yönetim Kurulu’nun istifasını istedi” şeklinde yorumlanırken, krizin perde arkasındaki ismin eski İl Başkanı Umut Başoğlu olduğu da ileri sürüldü. Başoğlu’nun İlçe Yönetim Kurulu’ndan istifa ettirerek Belediye Meclis Üyeliğine aday olmasını istediği kimi isimlerin listede yer almaması nedeniyle, yönetim kurulundaki kendine yakın isimler aracılığıyla böyle bir kararın alınması sağladığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.  


KANTARCI’NIN ELİNİ KOLUNU BAĞLAMAK İSTİYOR

Konuya yakın kaynaklar, Başoğlu’nun öteden beri yıldızının barışmadığı Kantarcı’yı, belediye meclisinde güç elde ederek kendine bağımlı hale getirmek için bu yolu izlediği de açık şekilde dile getiriyor. Bir önceki genel kurulda, uzun pazarlıklar sonucunda il başkanlığına seçilen, ancak seçimin hemen ardından milletvekili adayı olmak için il başkanlığından istifa ederek örgütü adeta darmaduman eden Umut Başoğlu, CHP’nin oylarını da artıramamış, bu tavırlarıyla yoğun eleştiriye uğramıştı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hasan topcu 1 yıl önce

E sular var iken balik karinca yer sular cekilince karincalar balik yer kantarciyi baskan yapan umut bas oglu dur baskan olan kantarci umut basoglunu safdisi yapmak icin elinden geleni yapti sira umut basoglunda yuru be umut baskan

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku