ZONGULDAK:
Kapuz Plajı'nda 'hangi takım daha duyarlı olacak' uygulaması

Zonguldak Belediyesi tarafından işletilen mavi bayraklı Kapuz Plajı Sosyal Tesislerinde temiz deniz temiz çevre sloganı altında vatandaşların duyarlı olmaları konusunda ilginç bir uygulama başlatıldı.
Sosyal Tesisin bahçesinde başta Zonguldakspor, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerinin amblemini taşıyan su damacanalarının üzerine isimleri yazılarak vatandaşların çevre temizliğine olan hassasiyetlerini göstermek için bir kampanya başlatıldı. Hangi kulübün taraftarı sahilden ve bahçeden topladıkları sigara izmaritlerini kendi damacanasını doldurursa o takımın taraftarının çevreye daha duyarlı olduğu tespit edilecek.
Kapuz Plajı Tesis Amiri ve aynı zamanda başcankurtaran olarak görev yapan Hayri Topçuoğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bizim sadece burada cankurtaran olarak değil halkımızı çevre temizliği konunda biliçlendirmek için böyle bir uygulama başlattık. Buradaki asıl amacımız kendini bilmez ve çevreye değer vermeyen insanlarıın atmış oldukları sigara izmaritlerini toplayarak hem çevre temizliğini sağlayacağız hem de bu konuda hangi takımın taraftarlarının hassas oldukları ortaya çıkacaktır. Burada asıl amaç insanları sigara içmeye özendirmek değil çevre temizliğini sağlamaktır. Küçük gibi görünse de bir adet sigara izmariti yedi metre küp suyu zehirlemektedir. Dolayısıyla bu da insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörler arasında yer almaktadır" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Bu Haber İçimizi Isıttı
Soğuk kış günlerinde Zonguldak şehir merkezinde bir çok mağaza ve işyeri sokak hayvanlarına kapılarını...

Haberi Oku