ZONGULDAK:
KAPUZ PLAJINDA SUALTI TEMİZLİĞİ YAPILDI

 Karadenizin en güzel plajlarından birisi olan ve  Zonguldak Belediyesi tarafından işletilen Mavi Bayraklı Kapuz plajında altı dalgıç tarafından vatandaşlar tarafından atılan atık çöpleri denizin altından çıkartılarak temizlik yaptılar.

       Yaklaşık  bir buçuk saat süren çalışmalar sonrasında dalgıçlar tarafından suyun altından pet su şişeleri,bira ve gazoz şişelerinin yanı sıra benzeri bir çok atık maddeleri  denizin altında çıkartılar.

       Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdullah Bakır ise yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi. “ Sezon başından bu tarafa halkımızın rahat ve temiz bir ortamda denize girebilmeleri için elimizden gelen tüm imkanlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız. Sezon başında dalgıçlarımızla yaptığımız deniz dibi dip temizliklerinde araç motorları,araç lastikleri,pet su ve bira şişelerinin yanı sıra ne ararsanız vardı. Halkımızla yaptığımız ortak çalışmalarda plaj çalışanlarımız ve gençlerimizle mavi bayrak kriterlerine uygun temizlik çalışmalarını halkımıza duyurduk. Bu gün dalgıçlarımızın yaptığı dip temizliğinde ise çok az miktarda atık çıkartılmıştır bu da bizi mutlu etmiştir. Artık halkımızda Kapuz plajına sahip çıkmaktadır. Biliyoruz ki bir plastik şişe denizde yüz elli yılda eriyip kaybolmaktadır. Bunun için halkımızın daha da duyarlılığını devam ettirmesini bekliyoruz. Ayrıca sezon başından bu tarafa büyük bir özveri ile çalışan plajımızda görevli tüm personellerimize teşekkür etmek istiyorum “ dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

İkinci Bir Facia Olmasın!

Haberi Oku