Karakolda Doğru söyler, Mahkemede Şaşar... Yalanmıydın Yaşar!

ZONGULDAK 12.07.2019, 05:56 12.07.2019, 06:05
2527
Karakolda Doğru söyler, Mahkemede Şaşar... Yalanmıydın Yaşar!
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, dün makamında düzenlediği basın toplantısında herkesi şaşırttı. Seçim döneminde 2019 yılı sonuna kadar Zonguldak’ın asfalt sorununu çözeceğini vadeden Selim Alan, dünkü toplantıda ise vatandaştan sabır isteyerek 2 sene içinde bütün asfalt sorununu çözeceklerini söyledi. Yine seçim çalışmaları sırasında ziyaret ettiği köprü altı esnafına Fevkani köprüyü yıkacağı yönündeki dedikoduların doğru olmadığını ifade eden Selim Alan, “Yıkmak diye bir projemiz kesinlikle yok. Biz yıkmaya değil yapmaya geliyoruz. Köprü altı esnafımız rahat olsun” demişti. Aynı Selim Alan, o açıklamasından sadece 100 gün sonra dün “Fevkani’yi yıkacağız” diyerek herkesi şaşırttı. 
ÜST AKIL KİM?
Halkın Sesi, halk adına soruyor: Seçmenden oy isterken iktidarın gücünü kullanarak 2019 yılı sonuna kadar asfalt sorununu çözeceğini söyleyen, Fevkani köprüyü yıkmayacağını, güçlendireceğini ifade eden Selim Alan neden çark etti? Her fırsatta Cumhurbaşkanının projelerinin arkasında olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Emrindeyim Başkanım” demesiyle övünen Selim Alan, AKP hükümetinden neden gerekli desteği alamıyor? Köprü altı esnafına popülist davranarak Fevkani’yi yıkmayacağını söyleyen Alan, ne olduda fikrini değiştirdi. Köprüyle ilgili açıklamalarının mürekkebi kurumadan karar değiştirmesinin arkasında yatan gerçek ne? Alan’ın verdiği kararların arkasındaki “üst akıl” kim? Belediyeyi bu üst akıl mı yönetecek? 
“KÖPRÜYÜ KALDIRACAĞIZ”
“Biz hiç bir esnafımızı mağdur etmeden uygulama yapacağız. Yıkmaya değil yapmaya geliyoruz. Zonguldak’ın silüetini değiştirmek istiyorsak köprünün bir şekilde kaldırılması düşüncesi oluştu. Burada 80 kadar vatandaşımız işgalci konumunda. Biz esnafımız le bir kere görüştük daha fazla görüşeceğiz. Onlarda yıkılmasını isteyecekler. Biz satın almak isteyenler için tapu sahibi yapmak istiyoruz. Kiralamak isteyenler için yine öyle. Bu noktada proje hazırlıyoruz. Tüm paydaşlarımız ile karar vereceğiz. Ben esnafımıza yer gösterdikten sonra satın alma kiralama noktasında destek olacaklardır. Köprüyü projeyi bitirdikten sonra kaldıracağız.”
“VERİLEN OYLARI HELAL ETTİRECEĞİZ”
“Lavuara alanı ile ilgili tahsisler yapıldı. Liman arkası ve lavuar alanı için bu alanın yapılması lazım. Beklentiler büyük. Vatandaşımız göze görülür bir şeyler istiyor. Daha hızlı şekilde yol alacağız. Dere ıslahı lavuar alanı millet bahçesi sene sonuna İnşallah yetişir. Biz söz verdiğimiz her şeyi yaparız. Biz bize verilen oyları helal ettireceğiz.”
“BİR PARÇA SABIR İSTİYORUZ”
“Cuma günü asfalt ihalemiz var. Parke çalışmalarımıza başladık. Çaydamar’a haftaya başlıyoruz. Biz startı verdik. Elimizden geldiğince her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Acil olan mahallelerimize öncelik verdik. 2 sene içinde tüm asfalt sıkıntısı bitecek. Biz tüm paydaşlarla istişare halindeyiz. Alt yapı yapılmadan üst yapıyı yapmak istemiyoruz. Geçmişte bu hatalar yapıldı. Bir parça sabır istiyoruz.”

Yorumlar (3)
Garip Zonguldak 2 yıl önce
Sabrın sonu selamettir.sabreden derviş muradına ermiş.muradina ermişte, muradına eren vatandaş deyil,başkan olacaktır.şimdii,seçim öncesi,ev ev, mahalle mahalle dolaşan ak parti il ve ôzelliklede ilçe başkanı ortalıkta görünmüyor.sesleri çıkmıyor.gazetelere her gün açıklama yapan,kurmaylar nerde.selim Alan,ı tamamen dişladilar ve yalnız bıraktılar.şunu söylemeliyim ki birlik, beraberlik olmayan yerden başarı çıkmaz.bu başarısızlığın faturası sadece başkana deyil,tüm ak parti kurmaylarının olacaktır.ne derseniz deyin bunu vatandaşa izah edemez,gunahinizi,vebalinizi,verdiğiniz sözleri yok edemez, vatandaştan helallik alamazsınız.
Ali dayı 2 yıl önce
Bunların varlığı yalan zonguldak seçmeni özellikle chp ye ihanet edenler ne yaptıklarını bir kez daha düşünsünler.
Ahmet kabalaklı 2 yıl önce
Chp ye seçim kaybettiren Akdemir, harun Akın, şerafettin turpçu, Hakkı Güney, il ilçe yönetimi, kadın kolları başkanı, örgütü psram parça edenler, sandığa gitmeyen sosyal demokratlar oturun ne yaptığınızı gözden geçirin ve özür dileyin Zonguldaktan. Yazıklar olsun bu partiye ihanet edenlere, kına yakın en uygun yerinize şimdi..
16
kapalı