ZONGULDAK:
Karneler değil, hayatın size vereceği not önemli

 

KHK ile öğretmenlikten ihraç edilen Eğitim-Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan karne veremediği öğrencilere duygulu bir mektup yazarak, “Elinize tutuşturulan o karneler değil, hayatın size vereceği not önemlidir. Benim gördüğüm ise, bu zaman kadar okuttuğum her öğrenci gönlümde hep en iyi notu almıştır” dedi

 

Geçtiğimiz yıl çıkarılan bir Kanun Hükmünde Kararname ile öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen Eğitim-Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan, karne veremediği öğrencilerine, duygu dolu bir mektup yazdı. Öğrencilere gönderdiği mektubu, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında, “Ben her yıl karne günü öğrencilerime mektup yazardım, bu dönem karne veremesem de mektuplarını yazdım. Mutlaka öğretmenliğe geri döneceğiz ve bize bu haksızlıkları yapanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız” notuyla yayımlayan Günsan, öğrencilerinden ezilenlerin yanında olmasını, her yere alın terleriyle gelmesini istedi. 

ORTAÇAĞ AVRUPA’SINDAKİ ENGİZİSYON MAHKEMELERİ GİBİ

“Sevgili öğrencilerim, geleceğin aydın ve onurlu insanları” diyerek mektubuna başlayan Günsan, “İlk defa bu yıl size karne veremiyorum. Çünkü bildiğiniz gibi haksız ve hukuksuz şekilde öğretmenlikten ihraç edildim. Hatırlarsanız, size ders anlatırken en önemli konuların RÖNESANS ve REFORM olduğunu söylerdim. O dönemde, yani Ortaçağ Avrupa’sında, haksız bir şekilde, aşırı derecede zenginleşen kilise ve din adamları, bu servet ve güçlerini kaybetmemek için sürekli halkın cahil kalmasını istemiş ve halkı aydınlatmak isteyen bilim adamlarını, sanatçıları haksız şekilde engizisyon mahkemelerinde yargılayarak yok etmek istemiştir. İşte şimdi bizim yaşadıklarımız da aynen böyledir. Ama ben inanıyorum ki sizler geleceğin aydın ve onurlu bireyleri olacaksınız. Her zaman doğaya sahip çıkacaksınız, insan haklarından olacaksınız. Her zaman BARIŞ’a sahip çıkacak ve herkesin insanca yaşayabileceği bir dünyayı kurmak için sorgulayan birey olacaksınız” dedi. 

NE ZAMAN BAŞINIZ SIKIŞSA ARAYABİLECEĞİNİZ BİR ÖĞRETMENİNİZ VAR

“Sizi çok seven öğretmeniniz Gökhan Taner Günsan” imzasıyla öğrencilerine öğütler de veren Günsan, mektubunu,  “Geldiğiniz makam ve mevkilerde her zaman adaletli ve haktan yere olacak, kimseye haksızlık yapmayacaksınız. Sürekli bilim, kültür ve sanatla uğraşıp çok okuyarak kendinizi geliştireceksiniz. Makamlar ve koltuklar için kimsenin önünde eğilip diz çökmeyecek ve her yere hak ederek alın terinizle geleceksiniz. Babanız dahi olsa kimseye torpil yapmayacak hep ilkeli olacaksınız. Yoksulların ve ezilen inanların yanında olacaksınız. İşte sizi bu şekilde görmek bize en çok moral ve güç veren şey olacak. Şunu unutmayın ki, ne zaman başınız sıkışsa her zaman arayabileceğiniz bir öğretmeniniz var. Sizin elinize tutuşturulan o karneler değil, hayatın size vereceği not önemlidir. Benim gördüğüm ise, bu zaman kadar okuttuğum her öğrenci gönlümde hep en iyi notu almıştır” diyerek bitirdi. 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

“BUNU BÜYÜTMEYİN”

Haberi Oku