"Karşımızda zavallı bir belediye başkanı var"

ZONGULDAK 04.08.2021, 12:07 04.08.2021, 12:15
1076
"Karşımızda zavallı bir belediye başkanı var"

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, dün gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclisi grubu sözcüsü Atınç Kayınova’ya 'İyi bir oyuncudur' demişti.
     
Bu sabah Elmas TV'de Gamze Taşdemir'in sunduğu programda Selim Alan'ı sert sözlerle eleştiren Atınç Kayınova, "Karşımızda zavallı bir belediye başkanı var" dedi.

Bu güne kadar saygınlığını koruyarak muhalefet yapmaya özen gösterdiğini ifade eden Arınç Kayınova aynı nezaketi Belediye Başkanından görmediklerini söyledi.

 Zonguldak Belediye Başkanının yanlışlarını direk suratına söylemeyi görev bildiğini ifade eden Kayınova, şunları söyledi:

"Şimdi de aynı çabayı göstererek yanıt vereceğim. Çünkü karşımda zerre bu çabayı göstermeyen, bu kültürü edinememiş kendisine sorulan soruları gerçekleri yanıtlamak yerine kişilere saldıran, olayları çarpıtan, hamaset yapan Zonguldak'ın Belediye Başkanı var. Belediye Başkanlığı mevkini alçaltıcı, küçültücü açıklamalar yapmış. 'Karakolda doğruyu söyler mahkeme şaşar' lafı var ya, ne karakolda doğru söylüyor ne mahkeme de doğru söylüyor! Seçim öncesinde şeffaflık demiş, kapı olmayacak demiş ama kapı üzerine kapı koymuş bir de üzerine kitlenmiş! Zonguldak'ın kendi meclis üyelerini bile makam odasına sokmayan bir Belediye Başkanı var. Ama bu neden? Çünkü 23 Nisan Belediye Başkanı! Zonguldak'ın Belediye Başkanı Murat Kurum! Bu sadece makamın başkanı. Onun içinde giderken makamını kilitliyor. Kendi egosuyla, tavırlarıyla Zonguldak'ta olur olmaz malzeme veren, tartışmalar içerisine sokan, yapacağı iki kuruşluk işi yapamayan makam başkanı. İsmet İnönü Heykeli önüne yapılan kaykay için TOKİ'ye fikir beyan edemeyen zavallı bir Belediye Başkanı var karşımızda. Kibir içinde sokakta gezen kimliksiz bir belediye başkanı var. Söylediklerini kendisine iade ediyorum. Sana yazıklar olsun, yakışmıyorsun! Ben sana ağabeylik yapmaya çalıştım, böyle belediye başkanlığı olmaz dedim. Yazıklar olsun!" dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu