ZONGULDAK:
Kdz. Ereğli'de 41 Çiftçiye 1 Milyon 230 Bin TL Hibe Desteği

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İmdat Aydın, ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında 41 çiftçiye 1 milyon 230 bin TL destek verileceğini açıkladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkiye Genelinde 450 milyon TL bütçe ile destek verdiği ‘Genç Çiftçi’ projesinden Zonguldak 6 milyon 450 bin TL pay alırken Kdz. Ereğli ise 41 çiftçi ile 1 milyon 250 bin TL destek aldı.
Kdz. Ereğli Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İmdat Aydın, ilçe genelinde 318 çiftçinin projeye başvurduğunu, bunlardan 41’inin asil 75’inin ise yedek listede yer aldığını bildirdi.
Aydın gazetecilere yaptığı açıklamada “İlçemizde 10 kişi Büyükbaş Damızlık Düve, 13 kişi Büyükbaş Besi Danası, 11 kişi Arıcılık, 5 kişi Küçükbaş, 2 kişi Örtü altı, konularında fayda sahibi olarak projede hak kazandılar. Bu kapsamda Zonguldak iline 6 milyon 450 bin TL para ve Kdz. Ereğli ilçesine 1 milyon 230 bin TL para ayrıldı. Proje ile 18-40 yaş arası köyden kente göç eden nüfusu köyde tarım ve hayvancılık alanlarında istihdam olanağı amaçlanmaktadır. Hak kazanan tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin 11-15 Temmuz tarihleri arasında Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’ne gelerek sözleşme imzalamaları gerektiğini hatırlatan Aydın, sözleşme imzalamayanların yerine yedek listeden isimlerin çağırılacağını söyledi.
Aydın ayrıca; hibeye hak kazanan genç çiftçilerin 11-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne gelerek sözleşme imzalamaları gerektiğini belirterek, hibe sözleşmesi imzalamayanların yerine yedek listeden çağrı yapılacağını kaydetti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

İşte DSP’nin resmî Listesi

Haberi Oku