ZONGULDAK:
KESK'in basın açıklamasına polis engeli
Kamu Emekçiler Sendikaları Konfeksiyonu(KESK) Zonguldak Şubeler Platformu tarafından Ayasoyfa’da kılınan ilk Cuma namazı sırasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’ü kastederek lanet okumasıyla ilgili yapılacak basın açıklaması polis tarafından engellendi. 

Sosyal mesafeyi bahane eden polis Madenci Anıtı’nda basın açıklaması yapılmasına izin vermeyeceğini söyleyince polisle sendikacılar arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
KESK’e bağlı sendikalar basın açıklamasını KESK binasında yapmak üzere alandan ayrıldı. 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gerçek sendikacı 6 ay önce

Sendikacı adıyla yorum yapan arkadaş, bir kere Anıl'ın üstündeki tişörtün rengi kırmızı değil, renk korusun galiba ve o yüzden gerçekleri göremiyorsun. Çünkü açıkta olan bir kişinin memuriyeti hala devam eder, oldu ki memuriyeti de sona erdi, o zamanda hukuki süreç bitene kadar sendika üyeliği devam eder, bizim tüzüğümüz böyledir işte. Yandaş sendikalara benzemez, sana da bir öneri, buradan böyle ihbarcılık ve muhbircilikle uğraşacağına madem sendikacısın git üyelerinin ekonomik koşulları için mücadele et.

Misafir Avatar
sendikacı 7 ay önce

o kırmızı arkadaş sgk da hemen hemen 2 yıldı açıkta. açıkta olan olan bir arkadaş kamu emekçilerinin sözcüsü olabilir mi?

banner228

BEÜ'nün 2019 Başarı Karnesi Açıklandı

Haberi Oku