KESK’ten Mücadele Çağrısı

ZONGULDAK 20.07.2019, 09:06 20.07.2019, 09:07
1341
KESK’ten Mücadele Çağrısı
KESK Zonguldak Şubeler Platformu, Gazipaşa Caddesinde bulunan vergi Dairesi önünde bir basın açıklaması yaparak ‘Toplu Sözleşme’ görüşmelerindeki taleplerini dile getirdiler. 
Basın açıklamasına, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, Haber-Sen Ankara Şube Başkanı Mehmet Ali Elçek, Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Haber-Sen Hukuk Sekreteri Yaşar Polat ve KESK Zonguldak Şubeler Platformu katıldı.

KESK adına basın açıklamasını okuyan BES Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin, şunları söyledi:


“Grevli toplu sözleşme ve örgütlenme özgürlüğü istiyoruz. İnsanca yaşanabilir bir ücret ve en düşük ücrette yoksulluk sınırının temel alınmasını istiyoruz. 3600 ek gösterge yardımcı hizmetlere ek gösterge cetveli düzenlenmesini istiyoruz. Asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını vergi dilimi adaletsizliğine son verilmesini istiyoruz. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını, mevcut emeklilik maaşlarının artırılmasını, EYT haksızlığına, zorunlu BES’e son verilmesini istiyoruz. İş almada ve görevde yükselmede-ünvan değişikliğinde mülakat, güvenlik soruşturması, arşiv kaydı araştırmasının kaldırılmasını istiyoruz. Mahkeme kararı olmadan KHK ile ihraç edilen tüm kamu emekçilerinin görevlerine iade edilmesini istiyoruz. Güvenceli istihdamın sağlanmasını, sözleşmeli, taşeron, ücretli, vekil gibi her türlü güvencesiz istihdama son verilmesini istiyoruz. Kadınların sürekli ve güvenceli işlerde istihdamının sağlanmasını, ayrımcılığın son bulmasını istiyoruz. Tüm kamu kurumlarına ücretsiz kreş açılmasını istiyoruz.” 

Yorumlar (0)
25
açık