ZONGULDAK:
KGD'DEN SELİM ALAN'A CEVAP
Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın kendisi hakkında çıkan haberler üzerine yerel basın ofislerine zabıta göndermesi kamuoyunda tepkilere neden oldu. 

KGD yönetimi bugün Adliye karşısında bir açıklama yaparak Selim Alan’ın bu tavrını eleştirdi. 
Yaklaşık 20 gazetecinin katıldığı açıklamada açıklamayı okuyan KGD Başkanı Mustafa Emen şunları söyledi: 

“Son dönemde bazı siyasetçi ve belediye başkanlarının gazetecilere yönelik maksadını aşarak hedef gösteren beyanatları ve bugün Zonguldak Belediyesi tarafından yerel medyaya yönelik başlatılan gözdağı operasyonu bu açıklamayı zorunlu hale getirmiştir.
Özellikle son bir kaç aydır kendi içlerindeki siyasi çekişmeye yerel medyayı da çekmek isteyen bazı çevreler kendilerini eleştiren medya organlarına açık açık cephe almaktadır. 
Yapılan haberleri belgeleriyle yalanlamak ve yargı yoluna gitmek yerine toplumu gererek bütün gazetecileri aynı kefeye koyan bu üslup, “şehr-i emin” olması gereken bir   Belediye Başkanına hiç mi hiç yakışmamaktadır.
Tüm Türkiye’nin “... Ve Zonguldak” başlığı altında gözünü üzerimize diktiği bir dönemde, her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gerekirken kullanılan bu ayrıştırıcı dilin kimseye faydası olmayacağı aşikardır. 
Son olarak bugün Zonguldak Belediye Başkanı Sayın Selim Alan’ın talimatıyla   yerel medyada faaliyet gösteren TV, gazete ve haber ajanslarına zabıta göndererek “işyeri açma ruhsatı” denetimi yapmak, denetimden öte medyaya yönelik gözdağı operasyonudur.
Şüphesiz ki, gazetecilerin diğer meslek  örgütlerinden ve esnaflardan hiç bir ayrıcalığı yoktur olmamalıdır da! Yasalar çerçevesinde gereğinin yapılması hiç bir meslektaşımızı rahatsız etmez. Evrak üzerinde eksiği bulunan meslektaşlarımız da en kısa sürede gereğini yapacaktır. 
Ancak, özellikle son bir kaç gündür Sayın Selim Alan, Sayın Hamdi Uçar ve Sayın Ali Bektaş’ın gazetecileri hedef tahtasına koyarak yaptığı açıklamaların ardından yapılan bu denetim en hafif tabirle intikam ve ihtiras kokmaktadır. 
Bizler Sayın Selim Alan’dan hiç bir imtiyaz ve ayrıcalık beklemediğimizin altını özellikle çiziyoruz...
Belediye Başkanlığının onurlu bir görev olduğunu hatırlatıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ahmet 2 hafta önce

Verdiği sözleri tutamayınca kabadayılık yapmaya mı çalışıyor... Kendi isimleri zaten bilinmiyor da mensubu oldukları partiyi ve ülkenin cumhurbaşkanının emeklerini çöpe atıyolar

Misafir Avatar
Turgut Güven 2 hafta önce

siyasi büyükleri ne yapıyorsa, şehrimizdeki temsilcilerinde öğrendiklerini doğru zannedip onu yapıyor. tam da akp'lilere uygun bir davranış..

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku