ZONGULDAK:
KHK ihraçlarıyla dayanışma gecesi yapıldı

Eğitim Sen Zonguldak Şubesi tarafından Kömür Karası Müzik Grubu’nun katılımıyla KHK ile ihraç edilen kamu emekçileri için dayanışma gecesi yapıldı.

Eğitim sen’den verilen bilgilere göre GMİS Şemsi Denizer Toplantı Salonunda yapılan gecede konuşan Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, hukuksuz bir şekilde ihraç edilen kamu emekçileriyle dayanışmak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyerek, “Arkadaşlarımız görevlerine dönene kadar dayanışmayı her boyutuyla sürdürmeye devam edeceğiz. Dayanışmaya katkı sunan Kömür Karası Müzik Grubu’na, Fahri Bozbaş’a teşekkür ediyoruz. ” dedi.

Gecede Kömür Karası Müzik Grubu tarafından madencileri anlatan ezgilerin yanı sıra Nazım Hikmet, Pablo Neruda,  Paul Eluard, Rüştü Onur, Sennur Sezer, Arif Damar, İ. Behçet Kalaycı, Hamit Kalyoncu, Mehmet Karaibrahimoğlu ve Rüştü Yıldırım’ın Fahri Bozbaş tarafından bestelen şiirleri seslendirildi.  

Kömür Karası Müzik Gurubu kurucusu Fahri Bozbaş OHAL ile KHK ile ihraç edilen, mağdur edilen emekçilerle dayanışmayı sürdüreceklerini belirterek, “Şarkılarımızla yakın geçmişe ilişkin kısa bir yolculuk yaptık. Ne çok acılar yaşamışız. Fakat umudumuzu hiç yitirmeden mücadeleye devam ettik. Bu direngenliğimizi ve dayanışmamızı örgütlü gücümüzle daha da büyüteceğiz. ” dedi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

KOZLU YOLUNDA İKİNCİ KAZA... 3 YARALI!

Haberi Oku