ZONGULDAK:
Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü vazife başında mı?
DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, Kilimli ilçesinde bazı okullarda HES kodu sorgulamasının yapılmadığını ileri sürerek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü göreve davet etti.
Açıklamasında bazı okulların ismini duyuran Keleş, özellikle ara tatilden sonra okullardaki HES uygulamasını takip edeceklerini kaydetti. 
Keleş'in açıklaması şöyle:
"İlimizde pandemi tedbirleri kahve esnafı ve çay ocaklarında mı uygulanıyor. Vaka artar kahve kapat, hasta sayısı artar çay ocağı kapat. Bir HES kodu almaktan aciz olup faturayı esnafa kesmek doğru değildir. 
Örneğin Kilimli ilçemizde velilerimiz şikayetçi. Veliler evlatlarını okula gönderiyor ve güvenmek istiyor. HES kodu zorunlu olduğu halde okullarımızda neden HES kodu sorgulanmıyor. Vatandaşı rehavete kapılmakla suçlayanlar, görevlerini yapmak için neyi beklemektedirler. Vatandaşımızın da, öğrencilerimizin de sağlığını önemsiyorsak önce kurumlarımız. Ara tatillerden sonra okullarda HES kodunu uygulaması yapılıp yapılmadığının, gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığının takipçisi olacağız. Bildiğiniz okulları söyleyelim bilmeyenler de takipçisi olsun. 
Başöğretmen Şükrü Yavuz Ortaokulu,
Cumhuriyet Ortaokulu,
Kilimli Lisesi, 
Ve diğer okullarla alakalı insiyatife göre durumlar değişiyor. Lütfen okullarımızda tedbirler ciddiyetle uygulansın. Bizler ara tatilden sonra bu işin yakın takipçisi olacağız. İlçe Milli Eğitim de takipçisi olursa memnun oluruz." 
(Cevdet Akgün)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Zonguldak 1 hafta önce

bu hes uygulaması en başta hastanelerde yapılmalı. hiç biri yapmıyor

banner228

EREĞLİ KIŞ ÇİÇEKLERİNE KAVUŞTU

Haberi Oku