“KİMİ KANDIRIYORSUNUZ”

ZONGULDAK 06.11.2017, 14:18 06.11.2017, 14:19
928
“KİMİ KANDIRIYORSUNUZ”
 Zonguldak Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası eski Başkanı Şükür Küçükali, Palandöken ve Akgül’ün esnafı tiyatro oynadığını söyledi

“KİMİ KANDIRIYORSUNUZ”

Zonguldak Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanlığı görevini uzun yıllar sürdüren ve kendi isteği ile görevini bırakan Şükür Küçükali, Bendevi Palandöken ve Abdülkadir Akgül’ü yalancılıkla suçladı.

Ocak ayında kooperatif ve birlik seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Zonguldaklı esnaf Şükür Küçükali, “Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı (TESK) Bendevi Palandöken ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı (TESKOMB) Abdulkadir Akgül’ün esnafın gözüne baka baka yalan söylüyorlar. Hükümet esnafa ‘can simidi’ kredisi dedi bir şey çıkmadı. Şimdi Genel Başkanlar çıkmış ‘büyük marketler esnafı bitirdi’ diyorlar. Yenimi uyandılar. Esnafa ucuz kredi dediler, esnafa faizsiz kredi dediler hiçbiri olmadı. Neden mi? Bankalarda sicil affı olmadan nasıl kredi alacak esnaf. Sicil affı gerçekleşmeden bunların hiç biri olmaz. Şimdide esnafa kirada bulundukları işyerini satın almaları için 500 bin TL kredi vereceklermiş. Sicil affı olmayan esnaf bu krediyi nasıl alacak. Artık esnaf kalmadı. Esnaf tuş olmuş durumda. Yerden kalkması mümkün değil. Seçimler yaklaşınca kafaları karıştırma adına bu kredi lafı ortaya atılıyor. Küçük esnaf bitti diyor. Palandöken Çankaya’da makamında meclisi seyrediyor. Şimdimi aklı başına gelmiş. Küçük esnaf çoktan yok oldu. Sicil affı çıkmadan sorun çözülmez. Bakın size bir fıkra anlatacağım; ‘Temel bankaya kredi kullanmak için başvurur. Bankacı kendisine hastaneye giderek bir belden aşağı ve bir de belden yukarı film çektirmesini söyler. Temel Bankacının dediğini yapar. Filmlerle Bankaya gelir. Bankacı özenle filmleri inceler ve; “Temel sende bu krediyi ödeyecek göz var ama maalesef göt yok’ der. İşte bizim esnafımızın durumu bu” şeklinde konuştu.

Küçük Odaların esnaf için yapacak bir şeyinin olmadığını vurgulayan Küçükali, Merkez Birliklerinin bugüne kadar koltuk sevdası yüzünden görevlerini yapmadığını söyledi. 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu