FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
' KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDİK”
Eren Enerji Genel Müdürü Emir Eren, sendikalaşma süreciyle ilgili ilk kez konuştu:

“ KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDİK”
Eren Enerji Genel Müdürü Emir Eren, bir süredir şirket bünyesinde devam eden sendikalaşma süreciyle ilgili bilgi kirliliği yaşandığını öne sürerek, yazılı bir açıklamayla iddialara açıklık getirdi. Kömür fiyatlarındaki artış ve dolar kurundaki yükseliş ile tırmanışa geçen sektördeki krizin hala devam ettiğini belirterek, “Bu kriz sadece şirket olarak bizi değil kömüre dayalı üretim gerçekleştiren tüm enerji santrallerini derinden etkilemiştir. Mevcut krize rağmen hiçbir işçi kardeşimizi bugüne kadar mağdur etmedik.” dedi.

180 KİŞİYİ FAZLADAN İSTİHDAM EDİYORUZ!

Bugüne kadar spordan sanata, eğitimden sağlığa, kültürden turizme varana kadar her alanda şehre katkı sağlamaya çalıştıklarına vurgu yapan Eren, “Sosyal sorumluluk projelerine kayıtsız kalmadık. Bölge istihdamına katkı sağlamak için 180 kişiyi ihtiyacımız olmamasına rağmen fazladan istihdam ettik. Ve bugüne kadar hiçbir işçi kardeşimizin maaşını bir gün bile geç yatırmadık. Santralin bir ünitesi hariç diğer tüm ünitelerinin satılacağını ve satın alacak şirketin yapmış olduğu çalışmada fazlalık olan 200’e yakın personelin işten çıkartılmasını talep ettiği gibi iddiaları sizler dile getirmiştiniz. Devletin alım garantisi vermediği bir projede tüm riskleri göz önüne alarak bölgeye 1.6 milyar dolarlık bir yatırım yaptık. Avrupa standartlarının da üstüne çıkmış olduğumuz bu proje Avrupa’nın en iyi enerji projesi seçilmiştir. Şirket olarak yapmış olduğumuz yatırım sayesinde bölge insanına bir umut olmaya çalıştık. Bundan sonra da daha fazla umut olmaya hazırız.

 SORUNU ÇÖZECEK OLAN BİZİZ BİR BAŞKASI DEĞİL!

 İş sağlığı ve iş güvenliğini şirket politikalarımız gereği her daim en üst düzeyde tutmak en temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. İş barışı ve huzuruna ciddi derecede önem vermekteyiz. Lakin son süreçte şirket ana yönetimi olarak bizlerin sonradan vakıf olduğu ve işçi kardeşlerimizi üzecek bir takım olumsuz vakaların yaşandığı tarafıma iletilmiştir. Sorunlar şahsıma iletildikten sonra işçi kardeşlerimiz ile toplantı yaparak bizzat sorunlarını kendim dinledim. Çözümü noktasında da gerekli adımları atmaya başladık. Ortada sorun varsa çözecek olan mecra da biziz. Kimse işverenin veremediği bir imkanı onun adına başkalarına sağlayamaz. Biz işçi kardeşlerimizin sıkıntılarını en kısa sürede çözüme kavuşturarak onların mutlu ve huzurlu bir ortamda üretime devam etmelerini sağlayacağız.

PROVOKATİF YAKLAŞIMLARA DİKKAT EDİLMELİ

İşçi kardeşlerimiz ile yapmış olduğum görüşmede bize güvenlerinin tam olduğunu ifade ettiler. Biz de ivedi bir şekilde gerekli adımları attık. İmkanlarımızı aşmasına rağmen bu güvene layık olabilmek için tüm işçi kardeşlerimizin maaşlarına zam yaptık. Kendisinde sorumluluk hisseden müdürlerimizden birinin şahsıma istifasını sunmasının ardından süreci provoke eden bir grup ne yazık ki; “Bir müdürün kellesini aldık, şimdi sıra diğerlerinde’’ diyebilecek kadar hadlerini aşmışlardır. Bu süreçten sonra sürecin daha fazla provoke edilmemesi için iyileştirme çalışmalarımıza ara vermek durumunda kaldık. Bugünden sonra iş barışını ve iş huzurunu bozan bu yaklaşımlar karşısında anayasanın bizlere vermiş olduğu yasal haklar çerçevesinde gerekli adımları atacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.

SAYIN HAMDİ AYAN’IN ÇAĞRISINA TEŞEKKÜR EDERİZ
Bu sürecin sükûnet içinde geçilmesi adına pozitif yönde adım atan işçi kardeşlerime, yöneticilerimize, sendikal çevrelere, sivil toplum kuruluşlarımıza ve Zonguldak basınına teşekkür ediyorum. MHP’nin Sayın İl Başkanı Hamdi Ayan’ın yapmış olduğu çağrıyı önemsiyoruz. Sıcak ve yapıcı yaklaşımından ötürü teşekkür ediyorum. Gerek bizlerin üzerinde çalıştığı gerekse Sayın Ayan’ın da basına yansıyan önerileri doğrultusunda kurum çalışanlarımızın maaş ve sosyal haklarının iyileştirilmesi adına şartlarımızı zorlayarak gereğini yaptık yapmaya devam edeceğiz. Bu sıkıntılı süreçte tek merkezli bakmaksızın işine, ekmeğine olduğu kadar kurumuna sahip çıkan işçi kardeşlerimize de teşekkür ediyorum… 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Atatürk Anıtı Bakıma Alındı

Haberi Oku