KÖMÜRE NAKLİYE YÜKÜ BİNECEK

TTK'nın milyon dolarlık yatırımı 31 Mayıs’ta hurdaya gidecek

ZONGULDAK 20.05.2021, 14:10 20.05.2021, 14:34
1943
KÖMÜRE NAKLİYE YÜKÜ BİNECEK

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi Müdürlüğü bünyesinde kömür yıkama tesisi lavvarın 31 Mayıs’ta kapısına kilit vuruluyor. Kurumun milyon dolarlık yatırımının bir yıl kapalı kalması halinde hurdaya gideceği iddia edildi.

 
LAVVARIN KAPATILMASINA TEPKİ


TTK Üzülmez Müessesesi Müdürlüğü bünyesindeki maden işçileri günlük üretimlerinin 1200-1300 on olduğunu bunun 900 tonunun satılabilir taş kömürü olduğunu belirttiler. 31 Mayıs’ta Lavvarın kapatılmasıyla birlikte ürettikleri kömürün kamyonlarla Karadon kömür üretim bölgesine yıkama ve eleme yapılmak üzere taşınacağını kaydeden işçiler, “Bizim kömürümüzün randımanı yüksek. Orada herkesin ürettiği birleştirilecek. Bizim İşletme olarak ürettiğimiz kömürden kayıp yaşayacağız. Mevcut lavvar işlevini görüyor. Bir yıl kapalı kalırsa tüm tesis bir daha kullanılmaz ve hurdaya gider. Bunu nende yetkililer düşünmüyor. Zararı madenciye yüklemek hataların en büyüğü. Yöneticilerin hatalarının kurbanı biz olmamalıyız” dediler. 
TTK Genel Müdürlüğü Müessese Müdürlükleri bünyesinde ki lavvarları birleştirme kararı aldı. TTK şuanda Gelik- Karadon bölgesinin ürettiği kömürü yıkama elemeye yetişmeyen, kapasitesi yetersiz olan lavvarın bu yükü nasıl kaldıracağının bilinmediğini kaydeden madenciler, kurumun üst düzeyinde yaşanan koltuk kavgalarının madenciye ve üretime zarar verdiğini ileri sürdüler. 

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (1)
madenci 4 ay önce
Kurumu yöneten basiretsiz kifayetsiz beceriksiz burnunun ucunu dahi göremeyen yöneticilere sormak lazım. madem kömür yıkama tek merkezde yıkanacaktı neden zonguldak lavvuarını kaldırdırıp mobile döndünüz. madem mobil lavvuar verimli idi şimdi neden merkez yıkamaya dönüyorsunuz. yoksa biryerlere peşkeş çekilme seneryosumu oynanıyır madenci üzerinden oyun kuran kim varsa lanet olsun
14
hafif yağmur