ZONGULDAK:
Köpek sürüsüne dikkat!

Zonguldak çarşı merkezinde sürü halinde gezen sokak köpekleri, tehlike arz ediyor. Özellikle gece vakti veya tenha yerlerde insanların karşısına sürü halinde çıkan sokak köpekleri, saldırganlaşarak çeşitli tehlikelere davetiye çıkarıyor.  

Kent merkezinde onlarca köpeğin bir arada başı boş dolaşması vatandaşları korkutuyor. Köpeklerden büyük korku yaşayan çocuklar ve kadınlar, bir anda karşısında gördükleri hayvanlardan korkup kendini arabaların önüne atarak hayati tehlikelere maruz kalabiliyor.  

Burası belediye yaya geçidi yanındaki çevre yolu kaldırımı... 8 köpek birden kaldırımı kaplayıp yürüyor. Aniden köpekleri karşısında gören ve bu sokak hayvanlarından büyük korku yaşayan vatandaşlar için büyük bir tehlike arz ediyor.

Belediyeyi bu konuda tedbir almaya davet eden vatandaşlar, "Başı boş dolaşan sokak köpeklerinin kontrol altına alınmasını istiyoruz. Çarşıda bir anda çok sayıda köpek, korkutucu bir durum oluyor. Kimisi köpeği görünce korkudan kendini yola arabaların önüne atıyor. Bu çok tehlikeli bir durum. Hele akşam saatlerinde saldırganlaşabiliyorlar. Allah korusun kötü bir olayla yaşanmadan buna bir çare bulunmasını istiyoruz. Belediyeyi göreve davet ediyoruz" dedi.

(Abdullah Karabacak)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Buldanlı 2 hafta önce

Evet geç saatlerde sürü halinde mahallemizde buna bir çözüm getirilmeli kedileri parçalıyor

Misafir Avatar
Göbulu 2 hafta önce

Göbüde bu şekilde gezen başıboş köpek dolu bunları neden bırakıyorlar gece ise giderken saldırıyorlar bu köpeklerin bir an önce barınak toplamaları lazım.

Misafir Avatar
67fener 2 hafta önce

baraj mevkinde bir hayvan evi yapılamazmı bu cokmu zor iş zong sorunları arasında yer almaya baskadı bu sokak hayvanları harbi saldırıyolar insana çete halinde olunca

Misafir Avatar
67 2 hafta önce

Bunlar zararsız sürü..siz asıl iki ayaklı zararlı sürülere dikkat edin cadde sırtlan kaynıyo

Misafir Avatar
Muhittin hoca 2 hafta önce

Aynen öyle kardeşim

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Ontemuzlu 2 hafta önce

Bu köpekleri kilimli belediyesi beyaz bi resmi fort pikapla getirip saliyo ontemuz tarafina zararsizlar ama yinede rahatsizlik veriyo vatantasa bu hayvanlarada yazık ordan oraya atıliyo bi ara kozlu resmi plaka doplayla 102 ye atiyodu simdide kilimli yapiyo böyle yapacaklarina bi barinak yapsalarda oraya koysalar

banner228

DEVREK'TE KORONA CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR

Haberi Oku