FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
Köprü altı kademeli boşalacak

Zonguldak’ın her iki yakasını bir birine bağlayan Fevkani köprüsünün bakım onarım ve güçlendirme çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde köprü altı esnafı Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i ziyaret ederek yapılacak olan güçlendirme çalışmalarında dükkanlarının durumunun ne olacağını sordu. Başkan Akdemir ihaleyi alan firmadan gelen kademeli boşaltma önerisini olumlu bulduklarını ve bu şekilde kademeli olarak inşaatın yapılacağını ifade etmişti. Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinin hazırladığı proje kapsamında köprü ayaklarına betonarme mantolama yapılacağı kaydedildi.

YENİSİ 75 MİLYON LİRA

Fevkani köprüsünün 64 yıl önce yapıldığını kaydeden yetkililer, bugün aynı köprünün yapımı için 75 milyon lira gerektiğini ifade ettiler. Köprünün ırmak içerisindeki balçık zemine yapıldığını ifade4 den yetkililer, köprüye çelik güçlendirmenin yanında ayaklarına da betonarme mantolama yapılacağını kaydettiler. Köprünün önce İstasyon mevkii ayağı ile 12 Katlı İş merkezi arasındaki bölümünün boşaltılacağını bildiren yetkililer, İnşaatın 1.5 yıl devam etmesi planlanıyor. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kaan 2 yıl önce

Yıkılsın bence esnafın doyduğu yeter

banner228

Skandal Müdür Ereğli’ye Talip

Haberi Oku