ZONGULDAK:
Koronavirüsle Mücadelede ZBEÜ'den Açıklama

ZBEÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap, koronavirüsle mücadeleye hızlı bir şekilde adapte olduklarını, en kötü senaryolara karşı hazırlıklarını eksiksiz tamamladıklarını ifade etti.

Dünya genelinde ve ülkemizde etkisini sürdüren Yeni Tip Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, gerek sağlık kampüsünde vatandaşlara sunduğu hizmetler, gerekse yerli ve milli ürün geliştirmeye yönelik bilimsel çalışmaları ile bölgede önemli bir merkez haline geldi.

Virüsün ülkede görüldüğü günden bu yana korona salgınıyla mücadelede önemli bir misyon üstlenen Tıp Fakültesi Hastanesinde,  koronavirüs tanısı konulan ya da şüpheli görülen vakaların tedavi ve kontrolleri büyük bir hassasiyetle gerçekleştiriliyor. Ülkenin en donanımlı Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinden biri, bölgenin sağlık üssü konumundaki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, tüm sağlık çalışanları ile küresel  salgına karşı fedakarca ve mesai mefhumu gözetmeksizin virüse karşı amansız bir mücadele veriyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap, maden ve emekçi şehri olması sebebiyle salgın kapsamında en riskli  illerden biri olan Zonguldak’ta pandemiye karşı verilen mücadelede, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin tüm imkanlarını seferber ettiğini ifade etti. Virüsle mücadelede hastanenin bir kısmının pandemi polikliniği olarak ayrıldığını, salgına karşı her türlü hareketliliğin bu poliklinikten 7/24 takip edildiğini belirten Prof. Dr. Özdolap, “Üniversite hastanemiz, koronavirüsle mücadeleye hızlı bir şekilde adapte olmuş, en kötü senaryolara karşı hazırlıklarını eksiksiz tamamlamıştır. İlimizdeki tüm gelişmeler büyük bir titizlikle pandemi polikliniğinden takip edilmekte ve hızlı bir şekilde teşhis, tedavi ve kontroller yapılmaktadır. Hastanemize gelen yeni vakalara en iyi şekilde hizmet vererek, hastalarımızı alkışlarla taburcu ediyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımızla, Zonguldak halkının hizmetindeyiz. Virüsle savaşıyoruz ve kazanan biz olacağız” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı da, koronavirüse karşı, salgının ülkede ortaya çıkıp yayıldığı ilk günden bu yana, insan kaynağımız, teknik donanımlarımız ve her türlü fiziki imkanlarla, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak büyük bir mücadele verildiğinin altını çizdi.

Tüm çalışmaların, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Hastalığı-2019 Rehberi ve ulusal sağlık politikaları doğrultusunda yürütüldüğünü ifade eden Rektör Çufalı, “Sağlık Bakanlığımız ile eşgüdümlü olarak tüm imkânlarımızla Koronavirüse karşı milli dayanışma ruhuyla mücadele ediyoruz. Tıp Fakültesi Hastanemiz şifa dağıtmaya devam ederken, mücadelenin en ön safında kahramanca çalışan hekimlerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Sosyal mesafeye dikkat edelim, evde kalalım. Bu virüsü birlikte yeneceğiz” diye konuştu. (Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Satılmış SEKERCI 1 ay önce

Sayın hocam tıp fakültesi hastanesi hakkında herkes ahkâm keserken niye cevap vermiyorsunuz .herkesin acaba sorusuna açıklık getirin lütfen saygılarımla.

banner228

Esnafın zor anları...

Haberi Oku