ZONGULDAK:
Kozlu'da Köprü Çalışmalarında Sona Gelindi

Kozlu girişi Dört Yol Kavşağı ile karşıdaki Dere Sokak ve Güney Mahallesi’nin Kozlu Merkez’le birleştirilmesini sağlayacak olan köprünün çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehir Merkez’inin otopark sorununu çözecek, ağır vasıtaların şehir trafiğinden uzaklaştırılmasını sağlayacak olan köprünün kirişleri yerleştirildi ve ay sonunda tamamlanması hedefleniyor.
Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin çalışmaları takip ederek yerinde inceledi. Şahin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti;
“Önemli çalışmalarımızdan biri olan Kozlu Giriş Kavşağı’nda, karşıdaki Dere Sokak ve Güney Mahallesi’nin Kozlu Merkez’iyle birleştirilmesi için yeni yapılan köprümüzün çelik kirişlerini koyuyoruz. Bu çalışmada da sona yaklaştık. Bu çalışma, gerek Kozlu’nun iki ayrı yerleşim bölgesinin birleştirilmesi, gerekse Kozlu’daki otopark sorununun çözülmesine yönelik bir çalışmadır. Otoparka ulaşım noktalarını kolaylaştırmak, alternatif bir yol oluşumunu sağlamak, bir de Allah muhafaza karayolu köprüsünde oluşabilecek herhangi bir sıkıntıda da buranın anayol güzergâhı olarak da kullanılmasını sağlamak amacındadır. Öte yandan ağır vasıtaların şehir trafiğine getirdiği yükü de azaltmak istiyoruz köprümüzle birlikte. Şehir içinden geçen ağır vasıtaların şehir içinden uzaklaştırılması için köprü fayda sağlayacak. Bugün kiriş koyma çalışmalarına başladık. İnşallah ay sonuna kadar bitme noktasına getirmiş olacağız. Halkımıza hayırlı olsun.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

EKİ’nin mis gibi ekmek kokusu

Haberi Oku