Kritik Görüşme “FOS” Çıktı!

ZONGULDAK 03.11.2017, 21:25 03.11.2017, 21:26
8061
Kritik Görüşme “FOS” Çıktı!
 Bakan Jülide Sarıeroğlu, GMİS yönetimine hükümetin TTK politikasında ısrarlı olduğunu söyledi…

Kritik Görüşme “FOS” Çıktı!

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu dün akşam saat 17.00’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile görüşerek TTK’nın geleceğini masaya yatırdı. Bir saat 45 dakika süren görüşmeye Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Erdem de iştirak etti.

Halkın Sesi’ne konuşan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, uzun bir görüşme olduğunu, konuyu tüm ayrıntılarıyla masaya yatırdıklarını belirterek ‘Görüşmede endişelerimizi, hassasiyetlerimizi dile getirdik. Mülkiyetiyle verilmesi halinde ocaklarının denetlenemeyeceğini ifade ettik. Sayın Bakan, TTK'nın kapatılmayacağını söylese de biz net tavrımızı koyduk. Ancak hükümetin 58. Maddeyi geri çekme gibi bir düşüncesi yok. Geri adım atılmadı. Sayın Bakan, miting ve eylem yapmak yerine diyalog yolunun açık olması gerektiğini söyledi.  Ancak bizim muhatabımız Enerji Bakanı. Teşkilat olarak toplanıp hükümetin tavrına göre karar alacağız" şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (4)
kenan keskin 4 yıl önce
neyi kurtaracak sendika.dertleri koltuklarında ne kadar daha oturacakları.ttk gözden çıkarıları 25 yıl oldu.45 binlerden 8 binlere geldi.hep aynı sözler.parsel parsel ttk ya ait arsalar binalar peşkeş çekildi.zonguldak'ı var eden ttk dan çakallar sürüsü bir parça koparmanın derdinde.ne büyükmüşsün be ttk yiye yiye, parçalaya parçalaya bitiremediler.bakın bugün öğrendiğime. zonguldak'ta bulunan kısa adı mta olan, maden tetkik ve arama bölge müdürlüğüne yeni bölge müdürü olarak atanan işadamı mütaahit olan yandaş müdürün gözü, ttk insangücü egitim müdürlüğünde.hani hastane yapılması düşünülen yerde.mta bölge müdürlüğünü üzülmezdeki eski binalara taşıyıp, soguksu semtindeki değeri en az 10 milyon lira olan yeri rantta açmak amaç. hemen yanındaki eski binayı satın alıp yıkanın kim olduğu belli.şimdi mta müdürlüğünü ordan eski binalara taşıyıp, o alanıda peşkeş çekmek..herkes işin içinde.ttk genel müdürü'de, mta bölge müdürü ve ttk yönetim kurulunda olan mta genel müdürü hatta müsteşar.
Madenci 4 yıl önce
Sen hükümetin kararına göre tavır alırsın biz sendikal olarak sendika kararıyla tavır alırız
MADENCİLER 4 yıl önce
Olay bitmiş ya
Objektif 4 yıl önce
Ne olmasını bekliyorduk ki?sayın Başkan atı alan Üsküdarı geçti bu saatten sonra çok fazla birşey değişmez ankaraya gidilir gelinir
27
az bulutlu