Kutayer; “Ekonomik sıkıntısı olan insanları eve hapsettiler”

ZONGULDAK 02.05.2021, 02:02
751
Kutayer; “Ekonomik sıkıntısı olan insanları eve hapsettiler”

Gelecek Partisi Zonguldak İl Başkanı Mustafa Kutayer, Ekonomik olarak tarihinin en kötü dönemini yaşayan insanlarımızın bu sıkıntılarını çözmeden evlerine hapsedilmesinin doğru bir karar olmadığını söyledi. 
Gelecek Partisi Zonguldak İl Başkanı Mustafa Kutayer Tam Kapanmaya ilişkin bir mesaj yayınlayarak “Ekonomik yönden sıkıntıda olan vatandaşlarımızın herhangi bir destek paketi olmadan evlerine kapatılmaları büyük sıkıntılar yaratacaktır” dedi.
Başkan Kutayer açıklamasında, “ Genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından birçok kez ikaz edilmesine rağmen iktidarın yanlış politikalar izlediğini belirterek uzun süredir kapalı olan kafe ve benzeri işletmelere yönelik olarak hükümete yönelttiği çağrıya bizlerde il başkanlığımız olarak destek veriyor ve alınması gereken tedbirleri şöyle sıralıyoruz.  Kredi sicilleriyle ilgili yeni bir düzenleme getirilmelidir. Gelir kaybı desteği salgın sonuna kadar devam ettirilmelidir. Tüm kredi borçları yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmelidir.  SGK primleri dondurulmalı ve vergi affı getirilmelidir. Kıraathane esnafına kira yardımı yapılmalıdır.  Hibe ve kira desteği salgın süresince devam ettirilmelidir. TV abonelik ücretleri iade edilmelidir. Kıraathane esnafına Ramazan ayına özel bir ödenek ayrılmalıdır.  Bir iki yıl geri ödemesiz "0" faizli kredi desteği verilmelidir.  Birikmiş elektrik, doğalgaz, su faturaları hibe yoluyla karşılanmalı ya da yıl sonuna kadar ertelenmelidir” diye konuştu.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
25
açık