ZONGULDAK:
KUYRUKLU YALAN!
“Yeniçeri İsyanı”nın mimarı Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, AKP İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ı görevden aldırmak için genel merkeze şikayet ettiği iddialarını reddetti

KUYRUKLU YALAN!

Dün yapılan Zonguldak Belediye Meclis toplantısı bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, AKP İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ı görevden aldırmak için genel merkeze şikayet ettiği ve yerlerine isim verdiği iddialarını reddederek bu tür işlere vakti olmadığını söyledi. Alan, Halkın Sesi’nin yaklaşık iki yıl önce öncesinden gündeme getirdiği “Yeniçeri İsyanı” haberi sonrasında kendisine “Yeniçeri” benzetmesi yapanlara da tepki koyarak, “Yeniçeri tabirini kabul etmiyorum. Kullananları kınıyorum" şeklinde konuştu.

HALKIN SESİ SORUYOR

Kamuoyunda ve AKP kulislerinde hemen hemen herkesin bildiği iddiaları Selim Alan neden ve kimden gizliyor? “Bu işlerle uğraşacak bir dakika vaktim yok” diyen Selim Alan, AKP’de Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ilgili şikayet dosyası verip “Bu teşkilatla çalışmak istemiyorum” diyerek genel merkezi makasa aldı mı? Şikayetin ardından İl Başkanı Zeki Tosun genel merkeze çağrıldı mı? Bu görüşmede Zeki Tosun, “Mustafa Çağlayan’ı görevden alırsanız beni de alın” dedi mi? “Yeniçeri İsyanı”nı başlatan ekip, Selim Alan adına tam iki yıl önce Mustafa Özdemir’le görüşüp, Halkın Sesi üzerinden Zeki Tosun ve Mustafa Çağlayan’a saldırıp devirmek için para teklif etti mi? Bir yıl önce Mustafa Çağlayan ile ilgili yapılan bir haberi tam da kavganın başladığı tarihte yerel medyaya ikinci kez kim servis etti. Birinci dereceden yakınlarını Zonguldak Belediyesi’ne işe sokan AKP Zonguldak Milletvekilleri, bu sebeple mi bu kavgada Selim Alan’ın yanında saf tuttu? Kamuoyunda “İspiyoncu ve ihanetçi” olarak anılmamak için iddiaları reddeden Selim Alan’ın bu tavrı karşısında İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan neden susuyor?

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
asrın 3 hafta önce

1 yıl oldu.hiç ama hiç bir şey yapamadı selim bey.bundan sonrada yapamaz.eskiye göre hiç bir farklılık yok çarşı içlerinde.her yer rezil gibi.

Misafir Avatar
Vatandaş 3 hafta önce

Herşey aslına rücu eder.herkes kendi işine baksın.başkan hizmet ile,parti il, ilçe örgütleri de şehrimizi Ankara'da temsil ederek şehre hizmet etmeleri gerekir.kisir çekişmelerle bu şehir devamlı kan kaybediyor.

Misafir Avatar
Gazipaşalı 3 hafta önce

Bu kadar uzun süre sonra açıklama gelince şöyle anlaşılıyor. il başkanı ve ilçe başkanını aldırmaya yetmediği anlaşılıyor. Bununla ilgili girişimleri medyada görüldü. Süreçte onların değil kendinin gitme ihtimalinin olduğunu görmüş olabilir. Böyle bir şehir amatörce yönetilmemeli. Böyle durumlar masaya yatırılıp değerlendirilmeli. Şehir oyuncak edilmemeli. Şehire hizmet etmesi gerekenler siyaset dizayn etme çabasında olmamalılar.

Misafir Avatar
Seçimde görüşürüz 3 hafta önce

4 sene sonra teşkilattakilerin yüzüne nasıl bakacak merak ediyorum.sayılı gün çabuk geçer..gazipaşa da başın dik nasıl yürücen. Gerçi 4 sene durabilecek misin bakalım

banner228

ZONGULDAK'IN KANAYAN YARASI...

Haberi Oku