FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
LÖSEV İYİLİKLER TIRI ZONGULDAK'TA
 Vakfa kayıtlı ailelere…

LÖSEV İYİLİKLER TIRI ZONGULDAK’TA
LÖSEMİLİ ve KANSERLİ AİLELERİN İHTİYAÇLARINI DAĞITTI

 

LÖSEV,  “Anadolu’ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı” projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. 24 Temmuz Pazartesigünü Zonguldak’ta olan LÖSEV İyilikler Tırı, vakfa kayıtlı aileler ile Ereğli Atatürk Anıtı Mevkii’nde buluşarak ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırdı. LÖSEV basın bürosundan verilen habere göre İyilikler Tırı 25 Temmuz Salı günü ise Bartın Eski Terminal’de konumlanarak Bartınlı ailelere yardımlarını elden ulaştıracak.

LÖSEV, lösemi ve kanser tedavisinde ilaçlar kadar iyi ve doğal beslenmenin değerli olduğunu belirterek, ailelerinin % 82’sinin asgari ücret ve altında gelire sahip olduğunu açıkladı.Bu nedenle dar gelirli ailelerin iyi beslenmek ve hijyenik koşulları sağlamak için desteğe ihtiyaç duyduklarınınaltını çizdi. Hastaların ve ailelerinin tüm temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülkemizin pek çok şehrini dolaşan LÖSEV’in İyilikler Tırı 24 Temmuz Pazartesi günü Zonguldak’taydı. Türkiye’nin tüm bölgelerinegiyim, tekstil, gıda, et, kırtasiye, oyuncak,  kuru gıda, temizlik malzemeleri gibi, bir lösemi ve kanser hastasının iyileşmesi için gerekli olan temel ihtiyaçları içeren yardımları götüren LÖSEV İyilikler Tırı, Ankara’da da koli koli mutluluk dağıttı. Lösemili ve kanserli çocuklar aileleriyle birlikte organizasyondan yüzleri gülerek ayrıldı.

19 Nisan 2017 tarihinde Eskişehir’den yola çıkan LÖSEV İyilikler Tırı,Anadolu’nun en uzak şehirlerinden en ücra köylerine ulaşmanın, buradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin mutluluğunu yaşamaya devam edecek. LÖSEV İyilikler Tırı’nınbundan sonraki duraklarında da hazır bulunacak; gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, bilgisayar, mobilya, temizlik malzemesi ve bunun gibi yüzlerce yardımı LÖSEV’e kayıtlı aileler ihtiyaçlarına göre, gönüllerince seçebilecek. Özellikle LÖSEV’e kayıtlı çocuklar oyuncaktan bisiklete, kırtasiyeden çalışma masasına istedikleri şeyleri seçme fırsatını yakalayacaklar.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Kapanan TIP Fakültesi yoluna yön tabelası...

Haberi Oku